Győzelemmel búcsúztattuk az évet
2022. december 16.

A 9. fordulóban, mely egyebek mellett az utolsó is volt ebben az esztendőben, az ELTE-Fortis együttesét fogadtuk. Az első félidő kemény, harcos küzdelmes összecsapást hozott. A második félidőben feljavult védekezéssel és támadójátékkal sikerült megnyernünk az összecsapást és győzelemmel zárni a 2022-es évet.

ZTE NKK- ELTE-Fortis 79-58 (24-18, 13-16, 21-14, 21-10)
Zalaegerszeg, 50 néző, Jv: Tóth, dr. Popgyákunik

ZTE NKK: Kovács 13/3, Horváth Fa. 4, Horváth Fru. 15, Ács 15/3, Jurkó 11/3, csere: Molnár 2, Péterfi, Szórád 9/3, Óházy 7/3, Szakonyi-Nagy 3/3. edző: Czukor Bence

ELTE: Simon 2, Vári 11, Kiss 14, Szücs 6, Nagy 10, csere: Bogdán 5, Dormán, Simoncsik 8/6, Várpalotai 2, Levente. edző: Földi Alexandra

Jó ritmusban kezdtük a mérkőzést és Ács ponterős játékának is köszönhetően a 4. percben már tíz ponttal vezettünk (14-4). Vendég időkérés is tartottuk előnyünket. A negyed végére kicsit szétesett a játékunk és nehezen tudtuk feltörni a vendégek védelmét, így szorosan alakult a játékrész vége (24-18).

A második negyed elején sikerült ismét kétszámjegyűre tornásznunk a különbséget (30-20). Elég volt egy kis kihagyás, eladott labdák és az ELTE újra felzárkózott (32-28). Szórád Anna távolija a legjobbkor jött, de a félidő hajrája igy is a fővárosiaké volt (37-34).

A nagyszünet után Jurkó Noémi hármassal nyitott, majd hamarosan két büntetővel is megtoldotta pontjait (42-34). Újabb hullámvölgy jött, melynek végére Kiss pontjaival lőtávolba érkezett a Fortis (43-40). Szorosabbra fűztük a védekezésünket és a zóna ellen nehezen találták az ellenszert a vendégek. A 29.percben Óházy, majd Szakonyi-Nagy triplájával ismét tíz pontra duzzadt az előnyünk (58-48).

A záró játékrész elejét megnyomták a lányok és 11-2-es futással szilárdították meg az előnyünk (69-50). Az egyre fáradó vendégek ellen már felszabadultan játszott együttesünk és Molnár kosarával a 38. percben 20 pontra nőtt a különbség, amit sikerült a találkozó végéig megtartanunk (79-58).