Valamivel jobban kezdtek a hazaiak, és hamar vezetést szereztek. Rövid időn belül rendeztük sorainkat és pontos és gyors támadásokat vezetve fordítottunk a negyed közepére (9-12). A Pécs ezután elkapta a ritmust és fokozatosan növelte előnyét, mai a negyed végére kilenc pontosra duzzadt (29-20)
A második negyedben tovább robogott a hazai csapat. Lányaink sokat hibáztak és a Pécs mindezt kihasználta . A félidőre tetemes előnyt szorgoskodtak össze a baranyaiak és mindenki azt hihette , hogy hasonlóan alakul a mérkőzés forgatókönyve , mint az előző itteni találkozón( 48-31).
A harmadik negyedre egy harcos ZTE jött ki a pályára. A folyamatos védekezésváltás és agresszív védekezés megzavarta a hazaiakat és kizökkentek a ritmusból. Próbáltunk faragni a hátrányból, ami sikerült is. A negyedet megnyerve újra lendületbe jött csapatunk (63-47).
Az utolsó negyedre felpörögtek az események, az agresszív védekezésünkből pontosan támadtunk és előbb Zsovár Orsi távolijaival már tízen belülre kerültünk, majd a 38 percben Szalay Virág duplájával két pontra csökkentettük a hazaiak előnyét. Djokics mester érthetően nehezen bírta idegekkel a pad mellett, hogy lányai tetemes előny herdáltak el. (74-72). Az utolsó két percet pedig jobb lesz elfelejteni. A játékvezetők hathatós közreműködésének köszönhetően – sportszerűtlen és technikai hibákkal sújtva csapatunkat (hozzáteszem, érthetetlenül) a hazaiak javára billent a mérleg nyelve és megnyerték a bronzcsata első felvonását.
Összességében árnyék és fény, ez a két szó jellemzi csapatunk teljesítményét. Az első félidőben a hazaiak domináltak és megérdemelten szereztek hatalmas előnyt, De a második félidőben újítani tudott Gáll Tamás legénysége és megmutatták a lányok, hogy miért is tartanak tőlünk a nagyok, és hogy nem vagyunk már kiscsapat! A záró negyed vége pedig kosárlabdához méltatlan körülményeket eredményezett és rossz kimondani nem a játékosokon múlott az első találkozó sorsa. A lányokat pedig maximális dicséret illeti és reméljük, hazai pályán megmutatják, milyen is a zalai szív!
Pécs 2010–ZTE NKK 87-78 (29-20, 19-11, 15-16, 24-31)
Jv.: dr. Valovics (Kiss L., Király).
Pécs 2010: Raksányi (14/ 3), Sarok (19/6), Horváth L. (9), Quigley (14), Murphy (19/ 3). Csere: Török (4), Laczi (-), Szamosi (4), Pénzes (4). Edző: Zeljko Dokic.
ZTE NKK: Bukovszki (4), Zsovár (15/12), Vida (21), Szélesy (16/6), Czukor (6). Csere: Varga (6), Horváth Zs. (6), Ambrus Sz. (-), Szalay (4). Edző: Gáll Tamás.
Gáll Tamás: -Jó mérkőzést játszottunk a Péccsel, a második félidőben pedig sokkal több volt. Ezen a találkozón nem mi voltunk a leggyengébb láncszem. A lányok minden dicséretet megérdemelnek!
Folytatás csütörtökön, Zalaegerszegen!A mérkőzést szurkolóink ingyen tekinthetik meg!
Forrás: ztenkk.hu / Jóna István






























