ZTE NKK-PEAC Pécs 87- 74 (18-22, 18-18, 25-14, 26-20)
Zalaegerszeg, 250 néző, Jv: Papp, dr. Mészáros, Sörlei

ZTE NKK: Nagy 21/15, Kovács 6/6, Burkholder 16/3, Ndiba 12/9, Hayes 12, csere: Delic 10, Horti 10, Kuttor-, edző: Horváth Zsófia

PEAC Pécs: Conwright 17/3, Wentzel 10, Gémes-Sarok 4, Bravard 23/9, Udodenko 4, csere: Hegedüs 4, Szabó 7/3, Habling-, Sánta-, Kaposi 4, Ruják 1. edző: Meszlényi Róbert

Határozottan kezdtek a vendégek. Az első pontunkat a második perc elején Udodenko sportszerűtlen hibája után büntetőből szereztük Ndiba révén. Wentzel kosara után Burkholder egy távolival egyenlített (4-4). Pontosabban játszott a Pécs: Bravard és Conwright triplájával némi előnyt harcoltak ki maguknak. Burkholder és Hayes faragott a hátrányunkból (13-18). Horváth Zsófia időkérése kellett, hogy a szigorítsunk a védekezésünkön. A 9. percben Delic kapott remek indítást és szerzett kosarat, majd Horti faulttal együtt, de a ráadás büntető kimaradt (18-20). A negyed végén Udodenko büntetőivel erősítette meg vezetését a Pécs (18-22).

A határozott védekezés a második negyed elején is megmaradt és Horti büntetőivel és Hayes duplájával kiegyenlítettünk (22-22). Bravard triplájára Ndiba válaszolt, majd a 13. perc közepén Kovács távolijával újra mi vezettünk (28-27).  Elég volt egy kis kihagyás és egyből pontokkal büntettek a baranyaiak (28-31). A negyed felén átfordulva tartotta minimális előnyét a PEAC (32-33). Bravard ellenállhatatlanul játszott és szinte egyedül vitte hátán csapatát. Az egypontos vendég előnyből a félidő hajrájára hatpontos lett (34-40). Horti egy közelivel faragott a hátrányunkból, de közelebb nem sikerült zárkóznunk a nagyszünetig (36-40).

A lefújás pillanatában Horváth Zsófia joggal volt mérges, mivel nem kellő agresszivitással védekeztek a büntetőterületen belül a lányok.

Gémes –Sarok közelijével nyitotta a második félidőt a Pécs, amire Kovács egy triplával felelt (39-42). Két gyors vendég kosár és újra lőtávolon kívül kerültünk (39-46). Hátrányban sem estek össze lányok, három tripla (Nagy-Ndiba-Nagy) kellett az újabb egyenlítéshez (50-50). A 27. percben Hayes büntetőivel fordítottunk (54-52). Hegedüs egyenlített, de Nagy triplájával visszavettük a vezetést (57-54). Pontatlanná vált a Pécs játéka, ezzel párhuzamosan a miénk feljavult. Burkholder és Nagy utolsó másodperces duplájával őriztük az előnyünk (61-54).

A záró negyed elején tovább robogtunk. A vendégek játéka teljesen szétesett és Ndiba és Burkholder kosaraival tíz pont fölé nőtt a hátrányuk (65-54). A 33. percben Burkholder egy gól plusz fault akcióval, majd Nagy triplájával szó szerint állva hagytuk a PEAC együttesét (71-54). Nagy Dóra elkapta a fonalat és újabb triplát szerzett (74-54). A vendégek öt perces gólcsendjét Hegedüs törte meg büntetőivel (74-56). Delic 2+1-es akciója után Bravard rázta meg magát és faragot a tetemes hátrányukból (77-62). A 37. perc elején Burkholder kosara szakította meg a pécsi rohamot (79-64). Hayes pontjai kellettek, hogy megnyugtató maradjon az előnyünk. A Pécs jól hajrázott, de Nagy és Burkholder büntetőivel sikerült megtartani a tíz pont feletti előnyt (87-74).

Csapatunknak sikerült visszavágni az őszi vereségért és összevetésben is jobban áll a pécsieknél.