Vereség a záró napon
2018. szeptember 17.
Az orosz csapat ellen csak részsikereink voltak

A Forest Hungary 49. Nemzetközi Kosárlabda Göcsej Kupa zárónapján az orosz bajnokság negyedik helyezettjével mérkőztünk.

ZTE NKK- BC Enisey Krasnoyarsk Region 65-91 (14-26, 12-14, 14-29, 25-22)
Zalaegerszeg, Papp P., Farkas G., Benedek Z.

ZTE NKK: Koizar 18/9, Harrison 14/9, Pusztai 2, Ndiba 6, Parker 9, csere: Horti 12, Gáspár-Szalay 2, Benke 11/6, Kovács -, Preisinger 1. edző Gáspár Dávid

BC Enisey: Marchenkova-, Dorosheva 8/3, Namok 9/3, Grigoreva -, Mavunga 25/3, csere: Goldyreva 15/9, Latsgal 1, Kirianova 5/3, Yakimova 11/3, Ponamarchuk 6, Voorbeva 6, Dorovskikh 5/3. edző: Olga Shuneikina

Lendületesen és pontosan kezdtük a találkozót. Sigi és Harrison is hármast hintett és a negyed felénél 13-6-ra vezettünk. Ekkor szorított a védekezésén a Krasnoyarks és pillanatok alatt megfordított az eredményt. Főleg a centerük Mavunga semlegesítése tűnt nehéz feladatnak. Elbizonytalanodtunk támadásban és tíz pont fölé nőtt a hátrányunk (14-26).

Harcos játékkal kezdtük a második játékrész és egy 8-0ás rohammal zárkóztunk (22-28). A negyed felénél újra jött a fordulópont és Yakimova faulttal együtt szerzett kosara után újra átrobogtak rajtunk az oroszok (26-40).

A nagyszünet után tovább robogott a Krasnoyarks és hamar eldöntötték a találkozót. Szinte minden dobásuk a gyűrűnkben landolt. Küzdöttünk, hajtottunk, de a dobásaink nem igazán sikerültek. A negyed hajrájában Benke Sára pontjaival zárkóztunk (40-69).

A záró negyedben is próbáltunk a lehető legjobban játszani és a lányok mindent megtettek, hogy faragjanak a hátrányból. A játékrész végén Preisinger Boglárka is lehetőséget kapott és egy remek betörésből szeretett volna kosarat szerezni, de odaütöttek neki. A büntetőjéből egyet érékesített, amivel feliratkozott a pontszerzők közé. A gyedet megnyertük, de a vége magabiztos orosz győzelem.

A torrna másik mérkőzésén:

CMB CARGO UNI Győr- Atomerőmű-Tarr KSC Szekszárd 75-76 (23-22, 22-21, 14-20, 16-13)