Vereség a bajnokin, kiesés a Hepp kupából
2018. november 20.

Két fronton volt érdekelt amatőr csapatunk. A bajnokság 6. fordulójában a MAFC vendégei voltunk.

MAFC - ZTE NKK II. 98-47 (23-15, 24-13, 27-4, 24-15)
Budapest, Lónyay Református Gimnázium,  Jv : Lázár Zsigmond, Tóth Kitti

MAFC: Fülep 17, Tarnai 2, Hercze 14, Aradi 8, Szabó 8, csere: Horváth E. 19, Horváth A. 11, Lutche 19

ZTE NKK II.: Kovács C. 8, Preisinger 5, Böcskei 8, Hersics 9, Horváth Fruzsina 7, csere: Kaj 1, Czigány 3, Horváth Fanni 6. edző: Horváth Zsófia

Horváth Zsófia: - Iszonyatosan gyengén játszottunk a rutinos fővárosiak ellen. A vereség egy ilyen tapasztalt csapat ellen nem szégyen, de sajnos amit, főleg védekezésben mutattunk, az az volt. Bár a negyedik negyed elején megmutattuk, hogy tudunk keményen és precízen védekezni, de ez egy nagyon rövid ideig tartott csak. A ritmustalan védekezésből viszont csak ritmustalan támadás jöhet, így sajnos reális eredmény született. Megyünk tovább, szebb meccseket remélve!

Vasárnap a Hepp Kupa 2. fordulójában a PEAC Pécs-Pingvinek csapatát fogadtuk.

ZTE NKK. II. - PEAC-Pécs-Pingvinek 61-85 (14-27, 17-26, 10-18, 20-14)
Zalaegerszeg, Ostoros Csarnok, Jv: Szalai Zsolt, Németh Sándor

ZTE NKK II.: Kovács C. 13, Preisinger 16, Kaj 2, Böcskei 6, Horváth Fanni 13, csere: Horváth Fruzsina 11, Czigány -, edző: Horváth Zsófia

PEAC-Pécs-Pingvinek: Pucz 19, Kovács K. 27, Scherer 0, Tenyér 13, Palaczki 2, csere: Nagy 16, Kovács O. -, Mink -.

Bár nagynak tűnhet a különbség, de úgy gondolom, hogy teljesen vállalható mérkőzést játszottunk. Ellenfelünk az első pillanattól kezdve ügyesen használta ki magasságfölényét, mindkét oldalon. Úgy érzem, hogy mi aktívabban támadtunk és ebből sok kiharcolt faultunk is volt, de sajnos hiába védekeztünk viszonylag jól, ez kevés volt a pécsi csapat ellen. Amivel javíthattunk volna, az a lepattanók kicsit koncentráltabb megszerzése, mert hiába a magasságfölény, a 20 támadólepattanó így is elfogadhatatlan számomra.

Horváth Zsófia:- Gratulálok a csapatnak, mert színesen játszottunk, gyors indítások, betörések, 2:2 játék, kiosztás. Ha egy picivel jobban dobunk, még egy kicsit látványosabb mérkőzés lehetett volna és akkor talán nem csak egy negyedet tudunk megnyerni. Nagyon örülök, hogy a múlt heti teljesítményünket magunk mögött hagytuk, így ki lehet kapni!

Csapatunk november 21-én, szerdán 15 órától a Kanizsai Vadmacskák SE csapatát fogadja.