Végig vezetve nyertünk a Győr ellen
2019. január 19.

A 14. forduló rangadóján a CMB Cargo Uni Győr csapatát fogadtuk.  Az első perctől az utolsóig nagyon fegyelmezetten és koncentráltan játszottunk és megérdemelten nyertünk.

ZTE NKK- CMB Cargo Uni Győr 75-69 (23-16, 19-19, 16-14, 17-20)
Zalaegerszeg, 450 néző, Jv: Cziffra, Minár, Vida (Forrai)

ZTE NKK: Koizar 10, Pusztai 6, Maltsi 11/6, Hegedüs-Őri 11/3, Parker 14, csere: Kovács -, Gáspár-Szalay 15/6, Ndiba 2, Horti 6, edző: Gáspár Dávid

CMB Cargo Uni Győr: Brown 15, Török 2, Raksányi 8/6, Spanou 8, Gray 15/3, csere: Czank 13/9, Varga 5, Krnjic 1, Mandic 2, edző: Milos Pavlovic

A vendégek az első támadásukból kosarat szereztek, de nem késett a válaszunk és Hegedüs-Őri vezérletével 7-0-át rohantunk (7-2). A vendégek nehezen találták a védekezésünk ellenszerét. A 3. percben Koizar büntetőjével 11-4-re vezettünk. Gray és Brown pontjaival próbált zárkózni a Győr, de Koizar és Parker pontjaival tartottuk előnyünk (17-9). Mandic hozott új lendületet a vendégek játékába és két remek megmozdulása után időt is kértünk (17-13). A negyed hajrája ismét a miénk volt és megérdemelten vezettünk (23-16).

A második negyedet Horti indította egy közelivel (25-16). A vendégek Brown büntetőivel és Gray távolijával zárkóztak (25-21). Azonnal jött a válasz Maltsitól (28-21). Mindkét csapat nagyon koncentrált a védekezésére és nagyon sok volt a kemény ütközés a parketten. A 14. percben Török büntetőivel került lőtávolon belülre a Győr (28-25). Raksányi élt a lehetőséggel és kiegyenlített. A negyed felénél Pusztai és Parker kosaraival kerültünk újra előnybe (32-28). A lányok védekezésben nagyszerűen koncentráltak. A 17. percben Koizar büntetőivel távolodtunk (34-28). Czank hármasára Koizar egy remek betörésből szerzett kosárral válaszolt, majd Spanou közelije után időt kértünk (36-33). A félidő hajrájában Gáspár –Szalay Virág hármasával próbáltuk leszakítani ellenfelünket (41-35). Vendég időkérés után labdát szereztünk Brown pedig sportszerűtlenül állította meg Virágot, akinek a büntetője volt az utolsó pont a félidőben, mivel Gray nem tudta bedobni a sajátjait (42-35).

Spanou kosarával indult a harmadik negyed, majd Maltsi és Czank váltott egy-egy távolit (45-40). Koizar nem ijedt meg a vendég centerektől és mellettük ziccerezett, majd Horti közelijével kilenc ponttal vezettünk (49-40). Nehezen találta a ritmust a Győr. Raksányi és Czank pontjaira Horti és Hegedüs-Őri válaszolt (53-46). A 28. percben Koizart látványosan faultolták (szerintünk), majd az ellentámadásbó Czank hintett egy távolit, ami után joggal hívta magához a lányokat Gáspár Dávid. Az időkérés után Parker duplája a legjobbkor jött (55-49). Az utolsó másodpercben Gáspár –Szalay Virág szerzett egy fontos távoli (58-49).

A záró negyed elején Gray pattant le Ndibáról, majd Virág szerzett egy közelit, amivel először nőtt kétszámjegyűre az előnyünk (60-49). Gray büntetőire Pusztai válaszolt, majd egy jó védekezés és egy Parker tempó után időt kértek a vendégek (64-51). A 32. percben Raksányi hármasával, majd Gray büntetőivel faragott a hátrányán a Győr (64-56). A 33. percben Raksányi kapott sportszerűtlen hibát, amit a sértett Hegedüs-Őri értékesített is (66-56). Egyre feszültebb volt a hangulat a parketten és ez sok ponttalanságot eredményezett a csapatoknál.  A 36. percben Brown büntetőivel mozdult előbbre a Győr (66-60). A legjobbkor jött Hegedüs-Őri triplája, majd Maltsi játszi könnyedséggel ziccerezett (71-60). Sürgető volt a vendégeknek, hiszen hátrányban voltak, ezért nagyon rákapcsoltak. Brown és Spanou kosaraival 6-0-át futott a Győr és öt pontra felzárkóztak (71-66). Másfél perc volt hátra, amikor az időkérésünk után Gáspár- Szalay büntetőivel távolodtunk (73-66). Varga büntetőjével és közelijével még volt egy fellángolása a vendégeknek, de Virág újabb büntetőivel és jó védekezésünkkel végleg eldöntöttük a rangadót.