Végig vezetve győztünk a Göcsej Kupa nyitónapján
2019. szeptember 13.

Pénteken délelőtt a bajnokság várhatóan két élcsapata a Szekszárd és a Győr feszült egymásnak. Mindkét csapat nagyon akarta a sikert és nagyon határozottan és keményen védekeztek. A Győr a harmadik negyedben elhúzott a tolnaiaktól és már tíz ponttal is vezetett. A hajrában három pontra feljött még a KSC, de fordítani mér nem tudott így végül a Győr nyert (57-64).

A Forest Hungary 50. Nemzetközi Kosárlabda Göcsej Kupa nyitónapjának másik mérkőzésén a svéd Lulea Basket csapatával játszottunk.

ZTE NKK-Lulea Basket 67-54 (18-16, 23-16, 10-9, 16-13)

ZTE NKK: Nagy 2, Delic 14, Burkholder 14, Ndiba 5/3, Horti 13/3, csere: Kovács 2, Hayes 17, Preisinger-, Kuttor-, Jurkó-, Dömötör-, Horváth Fru.-, edző: Molnár József

Lulea Basket: Baltkojiené 14/6, Vesterberg 7/3, Nnakama 3/3, Jovanovic 6/6, Slaughter 9, csere: Ponturo-, Södersten-, Erlandsson 3/3, Ekh 8/3, Karamovic 4, Nyström -, edző: Robin Sandberg

A harmadik percig fej-fej mellett haladtak a csapatok (8-8). Látszott, hogy nagyon akarnak a lányok és ez a harcosság eredményre is vezetett. Magunkhoz ragadtuk a kezdeményezést és a negyed végén egy remek Horti kosárral meg is nyertük a negyedet (18-16).

A második játékrész elején Hayes és Burkholder pontjaival távolodtunk. Hayes nagyon elemében volt és pontjainak köszönhetően a 14. percben már tíz ponttal vezettünk (27-17). Továbbra is agresszíven, és ami fontos pontosan játszottunk. Állandósítottuk a kétszámjegyű előnyünk, amiből a nagyszünetig egy duplányit tudott csak faragni skandináv ellenfelünk (41-32).

A fordulás után mindkét csapat támadójátéka visszaesett, főleg a védekezésre koncentráltak a lányok. Delic egyre jobban felvette a játék ritmusát és nem csak jó védekezésével, hanem pontokkal segítette csapatunkat. A záró negyedre maradt a közte tíz (51-41).

A negyedik negyedet egy 6-0-s rohanással indítottuk és öt perc alatt 14 pontot szerezve eldöntöttük a mérkőzést (65-47). A hajrában a Lulea faragni tudott a hátrányából, amikor már csapatunkban a fiatalok is pályára léptek.

Végig vezetve, jó ritmusban játszva sikerült legyőznünk svéd ellenfelünket, megszerezve első győzelmünket a felkészülés során.

Atomerőmű KSC Szekszárd- UNI Győr Mély Út 57-64 (19-16, 15-20, 6-12, 17-16)

KSC Szekszárd: Studer Á. 8, Dojkic 11/3, Vincze 2, Kiss 5/3, Ruzickova 10/3, csere: Theodoreán 2, Studer Zs.-, Bálint 8, Marshall 11/3. edző: Zeljko Dokic

UNI Győr: Devaugh 8, Varga 11, Dombai 6/6, Hruscakova16/6, Ygueravide 9/3, csere: Papp 6, Czank 4, Mansare-, Török 2, Barnai 2, edző: Milos Pavlovic

Szombaton a 11 órától a Győr a Lulea Baskettel, míg mi 15.30-kor a Szekszárddal játszunk.