A 16. fordulóban az MTK Budapest csapatát fogadtuk. Evanthia Maltsi még nem, Hegedüs-Őri Györgyi már játszhatott a fővárosiak ellen.

ZTE NKK- MTK Budapest 80-45 (17-4, 22-12, 23-12, 18-17)
Zalaegerszeg, 400 néző, Jv: Boros, Nagy, Bálit (Gincsai)

ZTE NKK: Koizar 11/3, Kovács 3/3, Pusztai 12, Ndiba 12/3, Horti 9, csere: Gáspár-Szalay 2, Hegedüs-Őri 9, Parker 15, Benke 7, Preisinger-, edző: Gáspár Dávid

MTK Budapest: Czirják 3/3, Süle 14/3, Szabó F. 6, Bernáth 2, Hegedüs 10, csere: Szeitl -, Schiroky-, Pusztai -, Wéber 6, Koch 4, edző: Nagy Dorottya

Kovács Gina triplájával nyitottuk a találkozót, majd Koizar és Pusztai duplájával 7-0-ra vezettünk a 3. percben. Vendég időkérés után Süle szerezte az első fővárosi kosarat (7-2). Nem voltunk elég pontosak támadásban, igaz a vendégek harcosan és keményen védekeztek, sok kontakttal. A folytatásban bedeszkáztuk a gyűrűnket és nem engedtünk több pontot a negyedben ellenfelünknek. Hegedüs-Őri jól szállt be a padról, valamint Parker is elkezdte termelni a pontokat. A végén Benke is szerzett egy közelit és 13 pontos előnyről folytathattuk (17-4).

A második negyed elején Parker vétett buta szabálytalanságot, amit sportszerűtlen hibának ítéltek a játékvezetők. Szabó bedobta a büntetőket a bónusztámadásból meg Süle szerzett egy közelit (17-8). Szorítottunk a védekezésünkön, majd Koizar hintett egy távolit, amit Pusztai toldott meg egy duplával (22-8). A 14. percben Wéber szerzett egy duplát, amire Koizar közelije és Ndiba büntetői érkeztek. Nehezen tudott pontot szerezni az MTK, de nekünk sem ment gördülékenyen a támadójáték. A negyed felénél Ndiba szerzett egy közelit és egy triplát (31-12). Időkérésünk után egy 6-0-s futással húsz pont fölé növeltük az előnyünk (37-12). A végén kicsit szellősen védekeztünk, így Koch és Hegedüs is szerezhetett egy-egy közelit. A végére még maradt egy Benke Sára ziccer és magabiztos vezetés a félidőre (39-16).

A nagyszünet után Szabó és Gáspár –Szalay is szerzett egy-egy közeli (41-18). Hegedüs büntetőire Pusztai válaszolt egy tempóval, majd Süle szerzett egy villámgyors duplát (43-22). A 23. percben Horti büntetőivel lépkedtünk előre (46-22). A negyed felénél Hegedüs-Őri szerzett egy közelit, majd Horti dobta ziccerből az ötvenedik pontunkat (50-22). Parker is szorgosan gyűjtögette a pontokat és a gyűrűk alatt, magasságát kihasználva egyeduralkodó volt. Wéber és Koch pontjaival mozdul előbbre az MTK, de közben Ndiba és Pusztai is pontosan büntetőzött (60-26). A végére maradt még egy Pusztai dupla és kettő Wéber büntető (62-28).

Benke remek passzából Parker ziccerezett, majd egy perccel később Sára büntetőből is szerzett egy pontot (65-28). Határozottan védekeztünk és ez nem feküdt az egyre jobban fáradó fővárosiaknak. Ndiba, majd Parker és Hegedüs-Őri is betalált és már 40 ponttal vezettünk (68-28). A 34. percben Czirják szerzett egy triplát, majd Szabó egy közelit (70-33). Egy remek összjáték végén Hegedüs-Őri szerzett kosarat, majd Koizar büntetőzött pontosan (74-33). A 36. percben Hegedüs szerzett újabb vendég kosarat egy labdaszerzés után, majd Horti büntetőzött pontosan (76-35). Bátran vállalkoztak a fővárosiak és Süle egy távolival csökkentette csapata hátrányát (76-38). Hegedüs közelijére Horti egy szép betörésből szerzett kosárral válaszolt (78-40). A végén kicsit könnyelművé vált a játékunk a nagy előny tudatában és Süle előbb 2+1-es akcióval, majd egy labdaszerzés után egy tiszta ziccerrel zárkóztatta az MTK-t (78-45). A találkozó Benke büntetőivel ért véget és magabiztos hazai sikerrel.