Végig vezetve győztük le a Baját
2022. január 29.

A 14. fordulóban a Bajai NKK volt a vendégünk. A találkozót végig vezetve sikerült megnyernünk, a bátran játszó, de a végére elfáradó vendégekkel szemben.

ZTE NKK- Bajai NKK 92-68 (26-19, 22-21, 21-12, 23-16)
Zalaegerszeg, 50 néző, Jv: Kiss, Popgyákunik

ZTE NKK: Kovács 21/15, Frindt 6, Ács 2, Gorjanácz 33/15, Pap 23. csere: Szórád, Óházy 5, Soós 2, edző: Czukor Bence

Bajai NKK: Pálfi 10, Hilcz 25/21, Istókovics 7, Szakony 8, Scherer 5. csere: Orsós, Emelieze, Kovács, Buglyó, Tamás 13. edző: Tamás Zoltán

Villámrajtot vettünk a mérkőzés elején. Gorjanácz hármasát Pap és Kovács toldotta meg egy-egy duplával (7-0). Irányítottuk a játékot, de nem tudtunk túl nagy előnyt kiharcolni. A 4. percben Kovács hármasával távolodtunk (14-5). Pap szorgoskodott és gyűjtögette a pontokat, míg a vendégeknél Hilcz volt a vezér. Úgy tűnt elolvad az előny, de 20-17-nél sikerült ritmust váltanunk és Frind és Pap büntetőivel, majd Kovács újabb triplájával erősítettük meg az előnyünk (26-19).

A második negyed elején próbáltunk határozottabban védekezni, de Hilczre nem figyeltünk és sorban hozta a pontokat. Gorjanácz harcolt nagyot a palánkok alatt és pontjaival újra kilenccel vezettünk, majd Hilcz közelije után Kovács hármasával már tíz pont volt a különbség (35-25). Hilcz nem tudott hibázni, igaz hagytuk is dobni. Kettő távolival és büntetőkkel két pontra hozta fel a vendégeket (35-33). Kovács újabb távolija kellett, hogy visszaverjük az egyenlítési kísérletet (38-33). De Hilcz újabb hármast szerzett és a Baja ismét ott volt a nyakunkon (40-38). A félidő hajráját felpörgették a csajok és nyolcpontos előnnyel mehettünk pihenőre (48-40)

A nagyszünet után Gorjanácz egy triplával nyitott, de öt vendég pont érkezett rövid időn belül (51-45). Hullámzott a játék mindkét oldalon. A 23. percben Pap közelijével és Gorjanácz büntetőivel, tíz ponttal vezettünk (55-45). Támadásban elkaptunk egy jó ritmust és fokozatosan szakítottuk le ellenfelünket. Óházy Julianna 2+1-vel, majd Gorjanácz Ági triplájával távolodtunk (66-50). A 28. percben Gorjanácz újabb hármast szerzett és továbbra is magabiztosan vezettünk (69-52).

A záró negyed elején Scherer szerzett utolsó másodperces kosarat, amire Kovács triplája volt a válaszunk. Nem adta magát könnyen a Baja és próbáltak faragni a hátrányukon. A harmadik negyedben halványabb Hilcz újabb távolit szerzett. De nem kellett félteni a lányokat, mert járt körbe a labda és közelített a húsz ponthoz a különbség (80-62). A 35. percben Pap magasan védekezve szerzet labdát és Gorjanáczot hozta ziccerbe, aki már harminc pont fölött járt (82-62). A hajrában sem engedtünk ki és könnyű kosarakat szerezve növeltük előnyünket és végül magabiztos sikert arattunk.