A nyolcadik fordulóban az eddig nyeretlen BEAC otthonában szerepeltünk. A sérüléssel bajlódó Jeffery nélkül állt fel csapatunk.

BEAC-Újbuda – ZTE NKK 69-74 (20-19, 6-14, 28-24, 15-17)
Gadányi-sportcsarnok, 200 néző. Jv: Frányó, Jakab, Jurák.

BEAC-Újbuda: Pusztai S. 5, Suppan 11/3, György, Barnai 12, Pusztai P. 19/9. Csere: Süle 16/6, Szabó 2, Kovács V. 2, Angyal 2. edző: Balogh Judit.

ZTE NKK: Koizar 17/12, Kovács G. 5/3, Hegedűs-Őri 10, Gorjanácz 7/3, Parker 10. Csere: Gáspár-Szalay 9, Pavel 14, Vincze 2. edző: Gáspár Dávid.

A hazaiak kezdtek jobban és két perc elteltével 6-0-ra vezettek. Próbáltunk zárkózni, de a kísérleteink rendre kimaradtak. A harmadik perc végén Kovács törte meg a gólcsendet egy távolival (6-3). A negyed felénél Pusztai hármasával 10-4-re alakult az állás. Gáspár Dávid sokat cserélt és próbálta megtalálni a legütősebb ötöst. A 8. percben Gorjanácz közelijével végre utolértük ellenfelünket (12-12). A negyed hajrájában három ponttal elléptek a fővárosiak, amit a dudaszó előtt Hegedüs-Őri egy közelivel egy pontra csökkentett (20-19).

A második negyed elején Pavel pontjaival fordítottunk, majd a 13. percben Koizar triplájával már hat ponttal vezettünk (20-26). A védekezésünk jól működött és nehezen tudtak pontot szerezni a hazaiak. Mindkét oldalon sok volt a pontatlanság. A félidő hajrájában Koizar újabb hármast hintett valamint Kovács pontjaival, előnnyel mehettünk pihenőre (26-33).

A nagyszünet után jól kezdtünk és a 25. percben 35-48-ra vezettünk. A folytatásban a hibáinkat kihasználták a vendégek és a negyed végére három pontra zárkóztak (54-57).

A 4-5-pontos különbség állandósult a záró negyedben. Nagyobb előnyt nem tudtunk kiharcolni, de a hazaiak sem tudtak közelebb férkőzni. A fővárosiak ezúttal is igazolták, hogy nagyon sokat fejlődtek az évek során és nem sok kell nekik, hogy komolyabb bravúrokat is begyűjtsenek. A lányok összességében megérdemelten nyertek a végig nagyon harcosan játszó, fiatal BEAC ellen.

Gáspár Dávid: -A legfontosabb, hogy megvan az újabb győzelem. A lányok nehéz időszakon mennek keresztül, de az erőnket mutatja, hogy ezen most is felül tudtunk kerekedni. Gratulálok a lányoknak és megyünk tovább!

Fotók: Németh Renáta