Továbbra sem megy idegenben a lányoknak
2021. december 12.

A 10. fordulóban a listavezető Csata DSE csapatához látogattunk. Sajnos idegenben eddig sem voltunk jók és ez a fővárosban is így volt. A Csata végig vezetve, magabiztosan nyert.

Csata DSE – ZTE NKK 73-49 (16-10, 21-10, 22-18, 14-11)
Budapest, Jv: Gruber, NOVÁK

Csata DSE: Jánosi 7/3, Balogh 10/6, Toman 11/3, Gyöngyösi 6/6, Strausz 11/3. Csere: Arnóczki, Kasti 4, Szörényi 18/9, Vladár 6. edző: Bódi Ferenc

ZTE NKK: Kovács 5/3. Frindt 10/3, Horváth Fru. 5, Gorjanácz 9/3, Pap 17. csere: Óházy 1, Molnár, Soós 2, Szórád, Ács, edző: Czukor Bence

Pap Regina pontjaival szereztünk vezetést a találkozó elején, majd felváltva potyogtak a kosarak. A 6. percben Gorjanácz szerzett hárompontost, de egyből jött a hazai hármas is (11-10). A hajrában pontosabban játszott a Csata, míg nekünk rendre kimaradtak a dobásaink (16-10). Gorjanácz Ági két duplájával zárkóztunk a második negyed elején (16-14). Rendezte sorait a Csata és a padról beszálló Szörényi kosarainak köszönhetően próbáltak ellépni. Pap Regina hozta közelebb a csapatot, de jött két hazai hármas és már tíz pontos hátrányban voltunk (28-18). A félidő végét megnyomta a házigazda és egy 9-2 futással tetemes előnyt szerzett (37-20).

A nagyszünet után nehezen találtuk a ritmust. A 23. percben Balogh kosarával közelített a húsz ponthoz a csapatok közti különbség (41-22). Összekaptuk magunkat és próbáltunk faragni a hátrányon. A 27. percben Kovács közelijével zárkóztunk (49-36). A negyed vége a Csatáé volt és most már ténylegesen is húsz pont fölé tolták az előnyük (59-38). A záró negyed elején tartotta előnyét a házigazda. Nem volt nehéz dolga, mert nem igazán működött a támadójátékunk. Frindt Niki és a Horváth Fruzsi pontjaival kozmetikáztunk, de a húsz pont feletti vereséget nem tudtuk elkerülni.