A Hepp Kupa első fordulójában az UNI Győr SZESE együttesét fogadtuk.

ZTE NKK- UNI SZESE Győr 79-61 (18-14, 21-15, 23-13, 17-19)
Zalaegerszeg, 100 néző, Csák, Németh

ZTE NKK: Kovács 18/12, Óházy 9, Ács 13, Horváth Fru. 6, Jurkó 11/3, csere: Balogh 11/3, Horváth Fa. 11, Molnár, Jagodics, Péterfi, edző: Czukor Bence

UNI Győr: Chroméj 14/3, Baffy, Rozmán 19/12, Bánszegi 5, Szüts 7, csere: Király, Horváth B. 2, Bognár 6/6, Sándor, Mihály 2, Pozsgai 2, edző: Dr. Barthalos István

Nehezen melegedtek be a csapatok és a negyed feléig fej –fej mellett haladtak (9-9). Jól szállt be a padról Balogh és hamar összeszorgoskodott öt pontot, közte egy távolit. A negyed végén Horváth Fanni és Balogh Viki kosaraival kerültünk előnybe (18-14).

A második negyedet jó energiákkal kezdtük és Kovács pontjaival, kilenc egységgel vezettünk (23-14). Sajnos gyorsan elszállt a lendületünk és könnyű kosarakat kapva visszaengedtük ellenfelünket (23-22). Czukor Bence időkérése jót tett a lányoknak és negyed végére feljavuló támadójátékkal és védekezéssel tíz pontos előnyt szereztünk (39-29).

A nagyszünet után próbáltuk felgyorsítani a játékot, ami sikerült is és könnyű kosarakat szerezve, állva hagytuk ellenfelünket (41-29). A vendégek szellősen védekeztek és fokozatosan nyílt az olló a csapatok között (54-38). A játékrész hajrájában Jurkó és Kovács tripláival húsz ponttal is vezettünk (60-40). Felnőtt mérkőzésen először kapott lehetőséget Szakonyi-Nagy Virág.

A záró negyedben próbált zárkózni a győri csapat, de sikerült tartanunk a 15-20 pont körüli előnyünket. A vége magabiztos győzelem és továbbjutás a Hepp kupában. A találkozón minden játékosunk lehetőséget kapott.

Czukor Bence: -Nem abban a ritmusban kezdtük a mérkőzést, amiben egy hete befejeztük. Egész héten nem tudtunk teljes értékű munkát végezni. Miután felvettük a mérkőzés ritmusát, akkor előjöttek azok a dolgok, amiket gyakoroltunk. A második félidőt magasabb intenzitással kezdtünk és kialakítottunk egy 20 pont körüli előnyt, amit sikerült végig tartanunk. A fiatalok is jól szálltak be a mérkőzésbe, de figyelnünk kell, hogy ne engedjünk könnyű kosarakat ellenfeleinknek.