Tornagyőztes a magyar U 16-os válogatott Lengyelországban
2016. december 30.
Kovács Georgina is szerepelt az Olimpiai Reménységek Versenyén

Az idén Lengyelországban, Zyrardow városában szerepelt az U16-os válogatott a hagyományos Olimpiai Reménységek Versenyén december 28-0-a között.  Mészárosné Kovács Andrea irányítása alatt döntően 2001-es születésű játékosok szerepeltek a négycsapatos tornán. A házigazdák mellett Szlovákia és Csehország volt a magyarok ellenfele.

Az első napon a válogatott magabiztos győzelemmel kezdett a Szlovákok ellen. A lányok már az első félidőben tetemes előnyt szereztek és így a keret minden játékosa lehetőséget kaphatott a bizonyításra. A 96-33-as siker alkalmával minden játékos betalált, a 22-22 pontot jegyző Angyal Barbara és Horváth Fruzsina lettek a legeredményesebbek. Fiatal tehetségünk Kovács Georgina közel 18 perc alatt 4 pontot szorgoskodott össze.

Magyarország - Szlovákia 96-33 (36-8., 28-5, 18-12, 14-8)

A második napon Mészárosné Kovács Andrea együttese Lengyelország fiataljaival találkozott. Az első negyedben még a házigazdák vezettek, de egy remek második negyeddel megfordították és megnyugtató előnyhöz jutottak a lányok, amit a mérkőzés végéig meg is őriztek. Kovács Georgina 11 perc alatt 7 pontig jutott és nem hibázott dobást.

Magyarország – Lengyelország 82-60 (15-20, 25-7, 18-13, 24-20)

Az ORV záró napján Csehország legjobbjai ellen léptek parkettre a lányok. A találkozót jobban kezdték a magyarok, de a félidőre a cseheknél volt az előny. A mérkőzés második felében még vissza tudott jönni a mérkőzésbe a válogatott, de a hajrát jobban bírta ellenfelük és így megnyerték a találkozót. Kovács Georgina 10 perc alatt háromszor próbálkozhatott, de pontot ezúttal nem sikerült szereznie.

Csehország – Magyarország 76-64 (17-18, 23-16, 20-22, 16-8)

A nap másik mérkőzésén a lengyelek 97-45-re verték Szlovákiát. A tornán így hármas körbeverés alakult ki az élen, melyből a magyar válogatott jött ki a legjobban.

A csapat szép sikere mellett egyéni elismerések is jutottak a magyar lányoknak. A torna MVP-je Angyal Barbara lett. A nevéhez fűződött a torna legtöbb pontja is. A csapat legjobbjának Horváth Fruzsinát választották.

A tornagyőztes magyra válogatott kerete: Angyal Barbara (Csata DSE), Horváth Fruzsina (Csata DSE), Mányoki Réka (Csata DSE), Wentzel Nóra (Kosárlabda Akadémia Pécs), Vári Zita (Szeged KE), Szirony Dorina (Széchenyi Akadémia), Varga Sára (Soproni Darazsak Akadémia), Cser Zsófia (Soproni Darazsak Akadémia), Budácsik Dorottya (Vasas Akadémia), Tóth Franka (Vasas Akadémia), Varga Alíz (Vasas Akadémia), Kovács Georgina (ZTE NKK).

Forrás: wbasket.hu

Fotó: Németh Renáta