Többen most debütáltak a kenguru csapatban
2018. március 13.

A kenguru bajnokság 6. fordulóját a zalaegerszegi Zrínyi Gimnáziumban rendezték.

Két csoportban két-két csapattal lett megszervezve a márciusi fordulónk. A csapatok már ismertek voltak a számunkra, hiszen mindhárom ellenféllel játszottunk már. A fordulóra ezúttal a 32 játékos közül 17-et vittünk meccselni (11 fő Petőfi-Dózsa-Ady és 6 fő Eötvösből jött). Többen először húzhatták fel a ZKTE mezt és léphettek pályára.

Az első mérkőzés a Ricsilla-Egervár-Teskánd csapata ellen volt, és ki ne emlékezne rájuk, hiszen a legelső győzelmünket ellenük szereztük meg. Így teljes joggal elvárható volt a győzelem újra!  Így is lett, magabiztosan kosárlabdáztunk és a félidőben már 17 pontos különbségre tettünk szert. Fordulás után pedig sikerült növelnünk az előnyünket. Így születhetett meg az újabb győzelem végig kiegyensúlyozott játékkal.

Egerszegi Zsebibabák - Ricsilla-Egervár-Teskánd 68-30 (18-10, 13+4-4+7, 16-7, 17-2)
Egerszegi Zsebibabák: Jagodics Lilla 28, Kocsárdi Réka 7, Szakál Laura7, Szakonyi-Nagy Virág 7, Varga Réka 6, edző: Hersics Adrienn

A második mérkőzésen a Tapolcai Gazellákkal néztünk szembe. Itt azért már voltak nehézségek, a koncentrációban, a figyelemben, de még így is 5 pontra voltunk csak a félidőben az ellenfelünktől. A fordulás után, azonban nem sikerült tartanunk az ellenfél legjobb játékosát. Így már a harmadik negyedben eldőlt a mérkőzés. Dicséretes, hogy nem estünk össze, kitartottunk a meccs végéig. Így nem lett olyan nagy a különbség sem, mint Tapolcán legutóbb.

Tapolcai Gazellák- Egerszegi Zsebibabák 59-35 (14-8, 6+5-7+5, 21-6, 13-9)
Egerszegi Zsebibabák: Jagodics Lilla 13, Varga Réka 14, Kocsárdi Réka 8, edző: Hersics Adrienn

Hersics Adrienn:- Összességében, jó mérkőzéseket játszottunk. Szép akciókat és megoldásokat is láthattunk a lányoktól! Jagodics Lilla ismét meghatározó embere volt a csapatunknak, míg a másik oldalról Varga Réka és Kocsárdi Réka emelhető ki.