Szoros végjátékban vertük a Vasast
2019. március 23.

Nehéz mérkőzésre készültünk a Vasas Akadémia ellen, az alapszakasz 21. fordulójában. A találkozón nagy akarással, de görcsösen játszottunk, de végig vezetve, szoros végjátékban nyertünk.

Vasas Akadémia-ZTE NKK 57-60 (15-14, 14-22, 16-15, 12-9)
Budapest, Jv: Fodor A., Nyilas I., Tóth C.

Vasas Akadémia: Dombai 16/3, Tóth 8, Varga 8, Bach 8/3, Karakasevic 7, csere: Vukov 2, Heljic 2, Boros-, Böröndy 6, edző: Földi Attila

ZTE NKK: Koizar 5, Pusztai 14, Maltsi 6, Ndiba 2, Horti 8, csere: Parker 10, Kovács 5/3, Gáspár –Szalay 5/3, Benke 5, edző: Gáspár Dávid

Ahogy várható volt kemény, harcos küzdelmet vívtak a csapatok. Karakasevic közelijére Ndiba válaszolt, majd több mint két percig nem talált a gyűrűbe egyik alakulat sem. A hazaiaknak sikerült elkapni előbb a ritmust és Bach pontjaival került előnybe a Vasas. Nálunk eloszlottak a pontok. A 7. percig a Vasas vezetett, ekkor Gáspár –Szalay büntetőivel fordítottunk. A negyedet végül a Vasas nyerte Böröndy és Vukov duplájával (15-14).

A második negyed hasonlóképpen folytatódott, mint az előző, annyi különbséggel, hogy most mi irányítottunk és nálunk volt az előny. A 13. perc elején Dombai és Kovács is triplát szerzett, majd az EB bronzérmes irányítónk büntetői után elkaptuk a ritmust. A negyed felétől pontosabban játszottunk és a Koizar-Pusztai-Parker trió pontjaival hétpontos előnyt harcoltunk ki a félidőre (29-36).

A nagyszünet után Pusztai és Horti kosaraival tíz pont fölé nőtt az előnyünk (29-40). Nehezen jöttek a pontok mindkét oldalon. A negyed felénél Gáspár-Szalay Virág szerzett egy távolit, amivel már 12 ponttal vezettünk (31-43). Ezt követően hullámvölgybe jött a játékunkban, sokat hibáztunk, amit a hazaiak kihasználtak és egy 8-0-s rohanással visszajöttek a meccsbe (39-43). A hajrában Pusztai és Benke pontjaival tartottuk lőtávolon kívül a Vasast (45-51).

A záró negyed elején Parker közelijével próbáltunk távolodni, de a fővárosiak nem hagyták magukat és Dombai harcosságának köszönhetően a negyed felére ledolgozták a hátrányukat (52-53). Izgalmas utolsó öt percet következett. Pusztai, Maltsi és Horti pontjaival hat ponttal elléptünk (53-59). Nem tudtuk végérvényesen lezárni a meccset és újabb hibáikat kihasználva a Vasas, Dombai és Varga dupláival kettő pontra feljöttek (57-59). Tíz másodperc volt hátra, amikor Koizar harcolt ki egy faultot és egy büntetőt bedobva biztosította be a győzelmünket (57-60).

Gáspár Dávid: -Nagyon fontos mérkőzést nyertünk meg. Kevés pontot hozott a mérkőzés, amelyen görcsösek voltunk, és érezhető volt a nyomás a csapatomon, hogy utolsó hajszálon lógunk az esetleges négybe kerülésért. Összességében örülök a győzelemnek és gratulálok a játékosaimnak, de azt gondolom, ennél sokkal jobb teljesítményre is képesek vagyunk.