Nagy csatában sikerült legyőznünk Völgyi Péter együttesét

ZTE NKK- CMB CARGO UNI Győr 61-56 (19-13, 8-17, 22-12, 12-14)

ZTE NKK: Nagy 11/3, Böröndy 13, Orsó 6/6, Szélesy 10/3, Horváth Zs. 10 csere: Velkey 5/3, Szalay 6, Jurkó -, edző: Gáll Tamás

CMB CARGO UNI Győr: Radocaj 15/9, Laklóth 2, Török Á. -, Goree 20. Grigalauskyte 5, csere: Varga Zs. 6, Koch -, Horváth K. 2, Takács K. 2, Pap 4, Kovács V. 2. Edző: Völgyi Péter.

A Győr két győzelemmel, míg mi egy vereséggel és egy győzelemmel vágtunk neki a torna utolsó mérkőzésének. Győzelmével a győriek megszerezhették volna a tornagyőzelmet. Nálunk továbbra sem számíthatott Gáll Tamás a kisebb sérüléssel bajlódó Licskai Zsófi játékára.

Az első negyed kemény küzdelmet hozott. A csapatok fej-fej mellett haladta k az 5. percig (10-9). Ezt követően nagyobb sebességre kapcsoltak a lányok és pontosabban is játszottunk. A negyed végére hatpontos előnyt szereztünk (19-13).

A második negyed elején már tíz ponttal is vezettünk és remekül tartottuk a győri játékosokat. A negyed felénél elbizonytalanodtunk és a hibáinkat kihasználva felzárkózott a Győr. A félidőre pontosabban játszottak a vendégek és sikerült megfordítaniuk a mérkőzést (27-30).

A harmadik negyed elején próbált elhúzni a Győr, de Szélesy egy hármassal, majd Szalay egy remek ziccerrel kiegyenlített (32-32). Völgyi Péter időkéréssel próbált frissíteni csapatán. A rövid szünet után felváltva potyogtak a kosarak, de egyik csapatbak sem sikerült leszakítania a másikat. A 27. percben Böröndy ziccerezett, majd egy jó védekezésből vezetett támadás végén ismét ő volt eredményes (41-38). A negyed végén jól működött a védekezésünk és eredményesen is támadtunk. Ennek köszönhetően hét ponttal vezettünk az utolsó etap előtt (49-42).

A negyedik játékrész elején mindkét csapat sokat hibázott támadásban és ennek köszönhetően csak három perc elteltével esett az első kosár az ex-zalaegerszegi Varga Zsófi révén (49-44). Nekünk továbbra sem mentek a dobások, míg a győrieknél Goree volt elemében. Pontjainak köszönhetően a 35. percre egy pontra olvadt az előnyünk (49-48). Gáll Tamás időkérése hatásos volt, mivel Böröndy ponttal köszönt be. A győriek is újítani tudtak és a 38. percre három ponttal megléptek (51-54). Az utolsó két perc a miénk volt. Nagy Dóri vezetésével megnyertük a mérkőzést (61-56).

Küzdelemből jelesre vizsgáztak a lányok és bebizonyították, hogy egy jó Győrnek is félnie kell tőlünk.

A női torna, záró mérkőzésén a pécsiek az amerikaiakkal csaptak össze.  Az első negyedben harcosan játszottak a tengerentúliak és meglepetésre döntetlenre hozták a játékrészt. A második játékrészben megtalálta ritmusát a PEAC és fokozatosan elhúzott ellenfelétől. A félidőben már tíz ponttal vezettek Hernandez mester tanítványai (27-37). A harmadik játékrész is a pécsiek kedvére alakult, de látszott, hogy nagyon szeretnének bizonyítani az amerikai lányok. A záró negyedben próbáltak közelebb kerülni az államokból érkező lányok és a mérkőzés hajrájára 57-64-re zárkóztak. A PEAC megrázta magát a végére és magabiztosan győzte le szerényebb képességű ellenfelét.

USA Global Force Team - PEAC Pécs 58-70 (19-19, 8-18, 12-19, 19-14)

USA Global Force Team: Coddington 13, Gaynor 2, Robinson 5, Gilbert 14, Grimes-, csere: Jones 3, Gibson 5, Green -, Porter 3, Hagans 1, St.Johns 1, Ndongo 11, Bulter -,Rhine -, edző: Darene Thomas

PEAC Pécs: Stankovic 1, Raus 8, Zele 24/6, Parks 11 Aleksic 6/6, csere: Czirják 3/3, Bozóki 4, Fűrész 2, Szűcs 9/3, Kaposi 2, Gorjanácz-, edző: Roberto Hernandez