Sikerült a bravúr! Bevettük a Laubert!
2018. február 03.
A csapategység és az akarat diadala

A 16. fordulójában a PEAC Pécs vendégei voltunk. Csapatunk a második félidőben ellenfele fölé nőtt és a hazai siker után idegenben is legyőzte a pécsieket.

PEAC Pécs- ZTE NKK 79-88 (25-19, 22-21, 13-21, 19-27)
Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok, Fodor A., Válé F., Csabai-Kaskötő B. (Bernáth András)

PEAC Pécs: Mandic 10/3, Rasheed 14, Wentzel 4, Vucurovic 15, Imovbioh 22, csere: Robertson 8/3, Szűcs L.-, Licskai 6, Szücs R.-, edző: Gabriel Carrasco

ZTE NKK: Koizar 3, Kovács 6/6, Jeffery 24/6, Hegedüs-Őri 16, Parker 14, csere: Gáspár-Szalay 9/3, Pavel 4, Gorjanácz 12/12, edző: Gáspár Dávid

Harcosan és pontosan kezdetük a találkozót Pécsen. Hegedüs-Őri és Parker kosaraival négy pontos előnyt szereztek (6-10). Lassan ébredtek a hazaiak és légiósai révén fordítottak a negyed felénél (12-10). Egy ideig felváltva potyogtak a kosarak, majd az utolsó három percben Rasheed pontjaival hat pontos előnyt szereztek a pécsiek (25-19).

A második negyed elején Kovács és Jeffery távolijával gyorsan kiegyenlítettünk (25-25). Keményen védekezett mindkét csapat, de a hazaiak valamivel pontosabban céloztak. A játékrész közepét megnyomta a Pécs és hét ponttal elhúztak (36-29). Nem hagytuk leszakítani magunkat és Hegedüs-Őri harcosságának és kosarainak, valamint Kovács újabb hármasának köszönhetően a 18. percre, egy pontra csökkent a különbség a csapatok között (38-37). A félidő hajrájában a hazaiaknál Imovbioh és Vucurovic rázta meg magát és hétpontos előnyt szereztek a folyatásra (47-40).

A nagyszünet után egy sokkal harcosabb és elszántabb csapat jött ki a parkettre. Három perc alatt 11-2-t futottunk és Gáspár Szalay Virág hármasával kiegyenlítettünk (51-51). A hazaiak Mandic és Vucurovic pontjaival elléptek, de a második félidőben pályára lépő Gorjanácz Ági hármasaival átvettük a vezetést (60-61).

A záró negyed elején is tartott a lányok lendülete és Parker és Jeffery pontjaival már nyolccal vezettünk (60-68). Négy perc elteltével kezdte meg hajráját a Pécs. A 34. percben Gorjanácz hibázott ziccert, majd az ellentámadásból Mandic szerzett egy közelit. Imovbioh kosarával és büntetőjével két pontra zárkózott a PEAC (68-70). Gorjanácz a következő támadásból egy hármassal javított, amire Vucurovic egy közelivel felelt (70-73). Három perccel a vége előtt Imovbioh büntetőire ismét Gorjanácz hárompontos érkezett, amivel tartottuk előnyünket (72-76). A 38. percben Roberson ellen sportszerűtlen hibát ítéltek. A büntetőket Hegedüs-Őri hajtotta végre, méghozzá hibátlanul. Két eladott labda és egy pontra feljött a Pécs. Gáspár –Szalay és Jeffery pontjaival vertük vissza a hazaiak fordítási kísérletét, majd Parker az utolsó percben még rátett egy duplát, amivel, hét ponttal elléptünk (77-84). A végén Pavel és Jeffery is pontosan büntetőzött és így 79-88-ra nyertünk, megszerezve a hőn áhított bravúrgyőzelmet!