Serdülő felkészülési torna Sopronban
2020. szeptember 12.

Serdülő csapatunk (2007-08-as születésűek), négy 2006-os születésű idősebb játékossal kiegészülve augusztus 26-27-én felkészülési tornán vett részt Sopronban. Az előzetes várakozások szerint ez a torna számunkra igen erősnek ígérkezett. Reményt a tisztes helytállásra a négy 2006-os, főleg Óházy Julianna, és Molnár Hanna szerepeltetése jelentett, mivel ellenfeleink tisztán 2007-08-as csapattal érkeztek.

Első nap a hazaiakkal mérkőztünk, akik a meccs folyamán egyértelmű fölényben játszottak, de mi sem feltett kézzel mentünk a pályára, megtettünk minden tőlünk telhetőt – több, kevesebb sikerrel- hogy megnehezítsük ellenfelünk dolgát. Végül nagyarányú, de nem megalázó vereséget szenvedtünk.

Darazsak Sportakadémia – ZKTE 81:42 (20:10, 16:10, 27:13, 18:9)

ZKTE: Molnár Hanna 12, Óházy Julianna 10, Jagodics Lilla 6, Szakonyi-Nagy Virág 4, Péterfi Anna 4, Kocsárdi Réka 2, Csalló Jázmin 2, Varga Réka 2

Másnapi ellenfelünk a DVTK Akadémia talán egy árnyalattal gyengébb játékerőt képviselt, mint a soproniak, viszont ezen a napon nekünk már nélkülöznünk kellett Molnár Hannát, és ezzel mi is gyengültünk. Ígéretes, hogy egy ilyen jó csapattól „csak” 66 pontot kaptunk, viszont a 33 dobott pont elég kevés, különösen úgy, hogy tulajdonképpen egyedül Óházy Julianna tudott igazán eredményes lenni a 20 dobott pontjával.

ZKTE – DVTK Akadémia 33:66 (12:14, 4:22, 4:18, 13:12)

ZKTE: Óházy Julianna 22, Jagodics Lilla 4, Kocsárdi Réka 2, Vendég Réka 2, Varga Réka 2, Péterfi Anna 1

Az utolsó ellenfelünk a Vasas Akadémia/A csapata nem tűnt verhetetlennek, kiegyenlített küzdelmet vártam.
A meccs elején fej-fej mellett haladtak a csapatok, sőt 1-2 ponttal mi vezettünk, csak a negyed legvégén vette át 1 ponttal a vezetést a Vasas. A második negyedben azonban szép lassan 10 pontra növelték előnyüket. A harmadik negyedben „repülő rajtot” vettünk, feljavult a védekezésünk, több labdát is szereztünk, amiből néhány könnyű indítás kosarat is dobtunk, ledolgoztuk hátrányunkat, és átvettük a vezetést. A negyedik negyedben felváltva estek a kosarak, egyik csapat sem tudott előnyre szert tenni. A meccs végén ellenfelünk négy büntetőt is kihagyott, nálunk pedig Óházy Julcsi az utolsó másodpercben betalált a kosárba, így elkerülve a hosszabbítást 2 ponttal nyertünk.

Vasas Akadémia/A – ZKTE 52:54 (14:13, 20:11, 5:16, 13:14)

ZKTE: Jagodics Lilla 15, Óházy Julianna 14, Varga Réka 6, Hoffmann Virág 6, Martonics Linda 4, Szakonyi-Nagy Virág 3, Péterfi Anna 2, Altinger Zsófia 2, Kocsárdi Réka 2

Gellérné Gulyás Ildikó: - Összességében úgy érzem jól helytálltunk ezen a tornán. Óházy Julianna tőle megszokottan sokat tett a csapatért, a fiatalabbak közül Jagodics Lilla teljesítményével voltam elégedett, de mindenki hősiesen küzdött. Sajnos a tisztán serdülő csapatunk ennél sokkal gyengébb, egyelőre nincs köztük Óházy Julcsi szintű igazán kiemelkedő, meghatározó egyéniség, valamint még nagyon sok a hiányosságuk, és még nagyon a munka elején tartunk. Mégis, levonva a tanulságokat talán profitálhatunk ebből a három mérkőzésből.

Fotó: Jóna-Horváth Jázmin