Nem tudtuk felvenni a versenyt a DVTK-val
2018. október 03.

Az idei szezon első bajnokiját Miskolcon vívtuk a DVTK ellen. A keretből Benke Sára és Pusztai Petra is hiányzott, előbbi a 3x3-as válogatottal Kínában van, míg utóbbi sérülés miatt volt kénytelen kihagyni a találkozót. A hazaiak végig a kezükben tartották a mérkőzést és megérdemelten nyertek, a rossz dobóformát kifogó együttesünk ellen.

Aluinvent-DVTK Miskolc-ZTE NKK 67-50 (24-9, 14-12, 17-11, 12-18)
Miskolc, 1200 néző. Játékvezető: Tőzsér Dénes, Pozsonyi László, Balogh Gyula.

Aluinvent-DVTK Miskolc: Medgyessy 10/6, Skoric 9, Kányási 3, Walker 17, Mokango 14, csere: Katona 1, Szabó 6, Sulciute 5/3, Zele 2, Kiss-, Eperjesi-, Frindt-. edző: Cziczás László

ZTE NKK: Koizar 9/3, Kovács 3/3, Ndiba 9, Harrison 5. Horti 11/3, csere: Gáspár-Szalay 3/3, Hegedüs-Őri 4, Parker 6, Preisinger-.edző: Gáspár Dávid

Medgyessy remek befutásával kezdődött a találkozó, majd egy eladott labdából Mokango növelte a hazaiak előnyét (4-0).  A 2. percelején Sigi egy triplával nyitott a 2018/2019-es bajnoki évet. A 3. percben újabb Mokango közelivel tartotta előnyét a DVTK (6-3). Horti nagyot küzdött a palánkok alatt és büntetőivel zárkóztunk egy pontra (6-5). A negyedfelénél Medgyessy hármasával próbál ellépni a vendéglátó, de Hegedüs-Őri remek passzából Parker volt eredményes (10-7). Elég volt egy kiskihagyás és Skoric, valamint Mokango pontjaival ellépett a DVTK (15-7). Időkérésünk után sem változott a helyzet, támadásban nem tudtunk előre lépni, Mokangot viszont nem tudtuk tartani. A hajrában Sigi szerzett egy közelit, majd a sporik kerültek főszerepbe, mivel előbb Hortival szemben szabálytalankodón hazai játékosnak ítéltek sportszerűtlen hibát, amit játékosunk be is dobott, majd videóztak egyet és törölték a pontunkat és Virágot gáncsolásért büntették sportszerűtlennel. Mokango pontosan büntetőzött, majd a támadásból Zele is ziccert dobott (24-9).

Egy labdaszerzéssel kezdtük a második negyed és egy Horti duplával, majd egy jó védekezés és Kovács Gina egy távolival köszönt be (24-14). Sajnos az ellentámadásból Medgyessy is triplát szerzett (27-14). Hegedüs –Őri Györgyi büntetőjére Walker duplája és Sulciute távolija érkezett válaszul, majd Parker szerzett egy közelit (32-17). A 14. percben Janis büntetőivel faragtunk a hátrányunkon. A 16. percben Kányási ziccere után időt kértünk (34-19). A hajrában Szabó duplája után Horti szerzett egy egyéni akció végén kosarat. A z utolsó fél percben több szabálytalanságot sem vettek észre a játékvezetők, majd az utolsó másodpercben Sulciute tett vissza egy lepattanót (38-21).

A harmadik negyedet egy Horti duplával kezdtük. Mindkét csapat sokat hibázott támadásban. Harrison büntetőivel zárkóztunk volna, de egy védekezésbeli kihagyás után Walker szerzett egy közelit, majd a következő támadásnál pontosan büntetőzött (42-25). A 24. percben Horti hármasa a legjobbkor jött (42-28). Nem sikerült lendületbe jönnünk, Walkert viszont nem tudtuk megakadályozni az újabb pontok szerzésében (46-28). Minden kosárért keményen meg kellett küzdenünk, és ha dobtunk egyet azonnal jött a válasz is. A 27. percben Skoric kétszer is eredményes volt és ezzel már húsz pont fölé nőtt a DVTK előnye (53-31). A végére még Janis büntetője és Mokango közelije maradt és persze magabiztos hazai előny (55-32).

A záró negyed elején Walker ott folytatta, ahol előzőleg abbahagyta. Csak Janis duplája és büntetői jelentettek némi pozitívumot a meccsben. Kiengedett a DVTK és ezt kihasználva Harrison három büntetőjével és Sigi ziccerével faragtunk tetemes hátrányunkon (61-41). A 36. percben Gáspár-Szalay Virág hármasával kerültünk húsz ponton belülre (63-44). A nagy előny tudatában visszavettek a hazaiak, de ezen az estén támadásban nem tudtunk jól teljesíteni. Az utolsó percre Preisinger Boglárka is pályára léphetett, amiknek ez volt az első NB I-es mérkőzése. A végén Sigi és Janis büntetőivel 17 pontra zárkóztunk (67-50).

A folytatás szombaton a Cegléd ellen hazai pályán!