Nem sok kellet volna a sikerhez Cegléden
2014. november 13.
Hosszabbítás után nyert a Cegléd

Ambrus Szandra hármasával adtuk meg a találkozó alaphangját. A hatodik percre Varga Zsófi pontjaival már 11-4 volt a javunkra. Jött is a hazai időkérés. Némileg megtorpantunk a pontgyártásban, de a negyed végére beleerősítettek a lányok és vezetést is megtartották a rövid szünetre(14-18).

A második negyedben Mackay és Nagy  vitte csapatunkat a hátán pontjaival. Horváth Zsófi pedig a palánkok alatt jeleskedett a lepattanók gyűjtésében. A negyed utolsó percében átvette a vezetést a hazai csapat és két pontos előnnyel mehettek a pihenőre( 39-37).

A harmadik játékrész elején hamar visszavettük a vezetést, Szélesy és Darida volt elemében ebben az időszakban. A hazai oldalon pedig Hadzovic cipelte hátán az övéit. A negyed végére nyolcpontos előnyt sikerült kiharcolnunk(42-50).

A záró negyedben próbáltuk lőtávolon kívül tartani ellenfelünket, ami a negyedik percig működött is, ekkor beért  bennünket a Cegléd. A végjáték nagy izgalmakat hozott. Mindkét oldalon volt esély a győzelem megszerzésére, de talán mi álltunk közelebb a győzelemhez. A rendes játékidő döntetlennel zárult. Jöhetett a hosszabbítás( 71-71).
A ráadásban sorra pontozódtak ki a játékosaink( Ambrus, Szélesy, Horváth, Zele, Nagy) és ezt már ne tudtuk megoldani. A hazaiak  Hadzovic vezérletével megnyerték a találkozót( 88-82).

A mérkőzésen többször eldönthettük volna a találkozót, de ez megbosszulta magát. Meg kell említenünk a rengeteg faultot is. Míg nekünk 32 szabálytalanságot fújtak be a játékvezetők, addig hazai oldalon csak 23-ta.

Ceglédi EKK – ZTE NKK 88-82, h.u. (14-18, 25-19, 13-23, 19-11, 17-11)

Ceglédi EKK: Hadzsovics 31/6, Gorjanácz 10, Skorics 20/3, Serbán 11, Bozóki 7. Csere: Kobolák, Szabó D., Lengyel 7, Ruttner 2. Vezetőedző: Cziczás László

ZTE NKK: Nagy D. 22/3, Ambrus 5/3, Szélesy 8/3, Varga Zs. 4, Horváth Zs. 9. Csere: MacKay 18/9, Zele 10, Makitalo, Darida 6/3, Jurkó. Vezetőedző: Gáll Tamás