Nem sikerült, sajnos győzelem nélkül zártunk
2021. április 24.

Az alsóházi rájátszásában az utolsó lehetőségbe kapaszkodva utaztunk a PINNK Pécsi 424 csapatához, hogy megszerezzük az első győzelmünket. A hazaiak nem hagytak esélyt, így győzelem nélkül fejeztük be a szezont.

PINKK Pécsi 424-ZTE NKK 85-63 (22-16, 19-16, 29-9, 15-22)
Kozármisleny, Jv: Söjtöry, Nyilas, Szilágyi

PINKK Pécsi 424: Tenyér 5, Zubac 12, Szűcs 10/3, Kovács 12, Demeter 18/3, Csere: Borbás 9/9, Zsilinszky 13/9, Temes 2, Horváth B. 2, Pucz 2, Horváth Z.. Vezetőedző: Vanja Miljkovic

ZTE NKK: Dzombeta 24/3, Horváth Fru. 4, Dömötör 7/3, Kulcsár 5/3, Szabó P. 15, Csere: Németh, Horváth Fa. 8, Úr, Szabó K. Vezetőedző: Ambrus Péter

Kipontozódott: Horváth Fru. 33. ill. Horváth Z. 39., Zubac 40.

Harcosan kezdtünk, előbb Dzombeta, majd Dömötör kosarával vezettünk (4-5). Szorított a védekezésén a PINKK és 10-5-re ellépett. A védekezésünk szellős volt, így hiába szereztünk kosarat, rendre kaptunk is. A 8. percben elkaptuk a ritmust és Szabó Petra pontjaival közel maradtunk ellenfelünkhöz (22-16). Kulcsár hárompontossal nyitottunk a második játékrész elején, majd Dzombeta büntetőivel feleztük meg a különbséget (24-21). A 13. percben újra a bosnyák válogatott irányítónk villant és távolijával két pontra feljöttünk (26-24). A folytatásban visszaesett a játékunk és hosszú percekig nem tudtunk kosarat szerezni. Ezt kihasználva 37-26-ra ellépett a PINKK. A félidő hajrájában próbáltunk faragni a hátrányukon, de tartani tudta előnyét a házigazda (41-32).

A nagyszünet után, ahogy a szezon során többször tapasztalhattuk, leblokkoltak a lányok.  Védekezésben és támadásban sem voltunk elég harcosak, hogy megállítsuk ellenfelünket a pontszerzésben. Ahogy nőtt a különbség a csapatok között úgy illant el a lehetőség is, hogy megszerezzük az első győzelmét a bajnokságban. A PINKK 29 pontos előnyt harcolt ki magának és gyakorlatilag el is döntötte az összecsapást (70-41). A záró negyed már csak formaság volt, de azért becsülettel végigküzdötték a lányok. Sokkal pontosabbak voltunk, mint az előző negyedben és végül meg is nyertük a játékrészt.

Egy nehéz és viszontagságos szezont zártunk le Kozármislenyben, amelyben nem sikerült győzelmet szereznünk. A csapat megérdemli a dicséretet, mert minden nehézség ellenére becsülettel helyt állt, és végigharcolta a bajnokságot.