Nem sikerült megnehezítenünk a Sopron dolgát
2019. április 19.

Az elmúlt szezonhoz hasonlóan, idén is elődöntőt játszott csapatunk, ami valljuk be nagy fegyvertény és szenzációs eredmény ebben a kiélezett mezőnyben. Az első mérkőzésen a Sopron pontosabban játszott és megérdemelten nyerte meg a mérkőzést.

Sopron Basket –ZTE NKK 72-37 (20-14, 15-7, 16-10, 21-6)
Sopron, Jv: Cziffra Cs., Nagy V., Tóth C. (Gorka)

Sopron Basket: Turner 2, Casas 9, Dupree 18, Crvendakic 7, Határ 13, csere: Dubei 11/9, Weninger-, Jovanovic 10, Varga 2, Czukor-. edző: Roberto Iniguez

ZTE NKK: Koizar 3, Pusztai 2, Maltsi 11/9, Ndiba 4, Horti 7/3, csere: Kovács 3/3, Gáspár-Szalay-, Parker 4, Benke 3/3, edző: Gáspár Dávid

A házigazdáknál Zahui és Fegyverneky sem játszott. Crvendakic szerezte az elődöntő első kosarát, majd két labdaszerzés után Ndiba és Pusztai pontjaival fordítottunk (2-4). A Sopron megrázta magát és Dupree pontjaival a negyed felénél már nyolc pontos előnyben volt (14-6). Időkérés után Horti triplájával és Maltsi közelijével zárkóztunk (14-11). Tehettük volna szorosabbá is a negyedet, ha a nehezen kialakított helyzeteinket értékesítjük. A folytatásban Turner és Dupree pontjaival próbált ellépni a házigazda, de Maltsi triplájával tartottuk a lépést (20-14).

Parker ziccerével kezdtünk a második negyedben, majd Dubei és Benke is szerzett egy-egy távolit (23-19). Keményen védekeztünk és ez nem ízlett a címvédőnek. A három perces gólcsendet Crvendakic törte meg egy duplával (27-19). A félidő hajrája egyértelműen a Soproné volt. Sok könnyű helyzetet hagytak ki a lányok és a védekezésünk is visszaesett, míg a házigazda sokkal pontosabban és eredményesebben (35-21).

A nagyszünet után Maltsi hintett egy távoli, majd a továbbra is jól támadó Sopron húsz pont közelébe növelte az előnyét (44-26). A 24. percben Maltsi újabb hármasával és Parker centerezésével zárkóztunk (46-31). A lendületünk most is tiszavirág életű volt, mert sok hiba csúszott a játékunkba. A 27. percben Határ duplájával és Dubei hármasával a Sopron húsz pontra tornászta a különbséget (51-31).

Kovács egy hármassal vezette fel a záró felvonást, majd meg is álltunk a pontgyártásban. Hosszú percek után Ndiba szerzett egy közelit, de a Sopronnak Casas révén egyből volt válasza (62-36). Továbbra is sok volt a pontatlanság a játékunkban. A végén a soproni fiatalok is pályára léphettek és tovább növelték az előnyüket. A vége magabiztos hazai győzelem, de ha egy picivel több tűzzel és pontossággal játszunk, akkor ez a találkozó sokkal szorosabb is lehetett volna.

Folytatás húsvétvasárnap 19 órakor Zalaegerszegen.