Nem sikerült megállítanunk a Csatát
2020. október 14.

A negyedik fordulóban a Ludovika FCSM Csata vendégei voltunk. Sajnos megint rosszul kezdtünk és ez meghatározta az egész mérkőzést.

Ludovika FCSM Csata–ZTE NKK 99-47 (27-8, 22-19, 21-8, 29-12)
Budapest, Ludovika Aréna, Jv: Frányó, Csabai-Kaskötő, Horváth.

FCSM Csata: Lelik 16/6, Böröndy 14/3, Mányoky R. 11/3, Zempare 15, Hegedüs 9/3. Csere: Gyöngyösi 8, Farkas 6, Toman 5/3, Angyal 8, Horváth B. 7/3. Vezetőedző: Tursics Krisztián.

ZTE NKK: Dzombeta 15/6, Mányoky J. 6, Horváth Fru, Szabó P. 8, Tuchschrerer 6. Csere: Úr, Chroméj 1, Dömötör 2, Kulcsár 7/3, Horváth Fa. 2. Vezetőedző: Ambrus Péter.

Böröndy és Tuchschrerer váltott kosarat az első percben, majd egy komoly megtorpanás következett. A házigazda egy 11-0-s futással ellépett tőlünk (13-2). Ambrus Péter időkérése után sem változott a helyzet, sem közelről, sem távolról nem ment a dobás a lányoknak. A fővárosiak jól használták ki a védekezésünkből adódó hibákat és magabiztosan vezettek (27-8).

A második negyed elejét is a hazaiak kezdték jobban és fokozatosan növelték előnyüket (37-11). A félidő hajrájában pontosabbá vált a játékunk. Kulcsár egy közelit és egy triplát is szerzett, majd Dzombeta tett bele a közösbe pontokat. Sikerült a játékrészt szorosabbá tennünk, de különbség így is nagy volt (49-27).

A nagyszünet után sajnos ismét a rosszabbik énjét mutatta csapatunk. Dzombeta büntetője és Mányoky közelijén kívül, hosszú percekig nem tudtunk kosarat szerezni. A fővárosiak pontosabban játszottak, és hamar harminc pont fölé tornázták az előnyüket (65-30). A negyed végén Szabó és Dzombeta kozmetikázott egy-egy kosárral az álláson (70-35).

A záró negyed elejét megnyomta a házigazda. A Csata letámadással és 11-0-val kezdett. Úgy tűnt átok ül a támadójátékunkon. A 33. percben Dömötör Dorina pontjaival mozdultunk el a holtpontról. A negyed végén Dzombeta és Horváth Fanni is betalált. A lányok becsülettel küzdöttek a nagy különbség ellenére, ami becsülendő, de ennél sokkal több kell a folytatásban.