Nem sikerült egyenlítenünk, a Győr lett a bronzérmes
2018. április 27.

A bronzmérkőzés második mérkőzésének a tétje az volt, hogy ha nyerünk, van még esélyünk kiharcolni a harmadik helyet.

ZTE NKK- CMB Cargo Uni Győr 61-75 (22-16, 20-26, 12-15, 7-18)
Zalaegerszeg, Zalakerámia Sport- és Rendezvénycsarnok, 600 néző
Jv: Györffy, Praksch, Farkas (Dr. Páli)

ZTE NKK: Koizar 16/6, Jeffery 18/3, Gorjanácz -, Hegedüs-Őri 6, Parker 7, csere: Pavel 11, Gáspár-Szalay 3/3, Kovács-, Liska-, Vincze-, edző: Gáspár Dávid

Győr: Fields 14/3, Varga 2, Laklóth 6/6, Goree 8, Krivacevic 10, csere: Stepanova 17/3, Török 3, Czank 10/6, Nagy-Bujdosó 5/3, Markó-, Szabó-, Simon-, edző:Sandro Orlando

Gorjanácz lecsorgó dobását Koizar tette vissza (2-0). A találkozó elején remekül védekeztünk és ez nem feküdt a vendégeknek. A 3. perc elején Parker forgatta be védőjét és szerzett faulttal együtt kosarat, majd a bónusz büntetőt is bedobta (5-0). A Győr első kosarát Varga szerezte három perc elteltével (5-2). Folytattuk a lendületes játékot és Jeffery, majd Koizar pontjai után Sandro Orlando időt kért (9-2). A rövid szünet után sem lankadt a lendületünk és Koizar duplájával növeltük előnyünket (11-2). A 7. perc elején Stepanova hármasával kozmetikázott a Győr, de jött Sigi, aki nem tudott hibázni és egy duplával és egy triplával terhelte meg a vendégek kosarát (16-9). A 8. percben Pavel büntetőivel távolodtunk, majd román centerünk egy közelit is értékesített (20-9). A vendégek Stepanova és Czank pontjaival zárkóztak. Hazai időkérés után Pavel szerzett egy duplát, de az utolsó másodpercben Nagy-Bujdosó még hintett egy távolit (22-16).

A második negyedet Stepanova kosarával kezdte a Győr, majd egy labdaszerzésből Jeffery szerzett fontos ziccert (24-18). A kezdeti bizonytalanság után újra összeállt a védekezésünk. A 13. percben előbb Fields szerzett egy távoli, majd Jeffery egy 2+1-es akcióval lökte tovább csapatunk szekerét (27-21). Nagy kedvel játszott Koizar és Jeffery is és egy labdaszerzés után Sigi fejezte be hármassal a támadásunk (30-21). A 14. percben Gorjanácz pillanatok alatt a kipontozódás szélére sodródott egy fault és egy technikai után. Fields csak egyik büntetőjét értékesítette, majd Jeffery labdát szerzett és ziccerezett könnyedén (32-22). A negyed felénél Nagy-Bujdosó és Czank kosaraival zárkózott a Győr. A 17. perc elején Szalay Virág hármasával léptünk el a vendégektől, de Stepanovával nem bírtunk a körtében (37-31). Gorre ellen belemenést fújtak, majd Hegedüs-Őri kapott egy az orrához Czankkal való ütközése után, amit videózás után sportszerűtlennek minősítettek a sporik. Parker egyik büntetőjét bedobta, de sajnos eladtuk a labdát és Fields szerzett egy közelit, majd Czank egy triplát (38-36). Két perccel a nagyszünet előtt Stepanova egyenlített (38-38). Gáspár Dávid időkéréssel próbálta rendbe tenni a fejeket. Krivacevic első pontjaival átvette a vezetést a Győr (38-40). Fél perccel a vége előtt Jeffery triplájával fordítottunk, majd Krivacevic tette ugyan ezt egy közelivel. Négy másodperc volt vissza, amikor Parker büntetőből egyenlített (42-42).

A nagyszünet után Stepanova és Fields ziccerével került előnybe a Győr (42-46). Az első kosarunkat két perc elteltével Jeffery szerezte (44-46). Egy perc múlva Koizar egyenlített (46-46). Feszült volt a hangulat a pályán. Krivacevic egy jó leválás után jutatta előnyhöz a vendégeket, majd vezetőedzőnk technikai hibája után ismét a válogatott center szerzett kosarat (46-50). A negyed felénél Pavel büntetőjével zárkóztunk. Szorítottunk a védekezésünkön, de a támadásink ponttalanok voltak. A 27. percben Parker szerzett egy közelit, majd Hegedüs-Őri büntetőivel két pontra zárkóztunk (51-53).  A 28. percben Goree közelijére Hegedüs-Őri büntetője és duplája érkezett (54-55). A Győr Fields büntetőivel távolodott. A végén Pavel közelije kimaradt így továbbra is a vendégek vezettek (54-57).

A Győr kezdhette a záró negyedet, de sikerült kivédekeznünk a támadásukat és Pavel közép távolijával egy pontra zárkóztunk (56-57). A 32. perc elején Jeffery kosarával újra mi vezettünk (58-57). Egy eladott labda és egy Laklóth hármas után időt kértünk (58-60). Gorre közelije után, Hegedüs-Őri büntetője következett (59-62). Pontatlanná váltunk támadásban és a védekezésbeli hibáinkat Krivacevic egy duplával, Laklóth egy triplával büntette (59-67). Hosszú idő után Pavel révén szereztünk újra kosarat, de sajnos Fields szinte azonnal válaszolt (61-69). Három perc volt hátra, amikor Török büntetőjével kilenc pontra nőtt a Győr előnye (61-70). Nem sikerült közelebb kerülnünk a vendégekhez, akik Fields büntetőivel 10 pont fölé növelték előnyüket (61-72). Az utolsó percre Vince, Liska, és Kovács is szóhoz jutott. A pontosabb játszó vendégek végül magabiztosan nyertek és szerezték meg a bronzérmet.