Nem csak a kesztyűt vettük fel, meg is nyertük a meccset a Szekszárd ellen!

A hatodik fordulóban Az Atomerőmű KSC Szekszárd csapatát fogadtuk. A végig nagy akarással és szívvel játszottak a lányok és egy szoros végjátékban sikerült legyőznünk a tavalyi ezüstérmest.

ZTE NKK - Atomerőmű KSC Szekszárd 75-67 (18-10, 21-19, 20-22, 15-16)
Zalaegerszeg, 350 néző, Jv: tőzsér, Boros, Minár (Bogárdi)

ZTE NKK: Koizar 11, Kovács 3/3, Harrison 7, Ndiba 13/3, Horti 11/3, csere: Hegedüs-Őri 2, Gáspár-Szalay 8, Pusztai 4, Parker 16. edző: Gáspár Dávid

Atomerőmű KSC Szekszárd: Studer Á. 13/3, Jovanovic 14/6, Theodoreán 3/3, Mccall 16, Kis -, csere: Gereben 8, Bálint -, Eldebrink 13/9, Mansare -, edző: Zeljko Djokic

Kemény védekezést kaptunk az első percekben és négy ponttal elléptek (0-4). A 4. perc elején sikerült először a gyűrűbe találnunk, amikor Kovács Gina szerzett egy hármast. Sigi közelijével már nálunk volt az előny (5-4). A negyed feléig felváltva vezettek a csapatok, majd pontosabban kezdtünk játszani és egy 10-0-s rohanással átvettük a mérkőzés irányítását (15-6). A játékrész hajrájában Jovanovic és Mccall pontjaival zárkózott a Szekszárd, majd Gáspár-Szalay Virág büntetőivel zárult és hazai előnnyel a negyed (18-10)

A negyed közti szünetben Djokic mester reklamálásért technikai hibát kapott, a büntetőt Koizar értékesítette (19-10).

Az első vendégtámadásból Eldebrink szerzett kosarat, majd Ndiba válasza után Harrison labdát csent és ziccerével már 11 ponttal vezettünk (23-12). Időkés után sem találta a ritmust a vendégcsapat, míg nálunk Koizar, Pusztai és Horti is betalált (29-17). A negyed felénél Mccall és Eldebrink pontjaival tíz ponton belülre zárkózott a Szekszárd (29-21). Hazai időkérés után Parker harcolt meg egy ziccerért, majd Hegedüs-Őri labdaszerzése után Harrison szerzett egy támadáson belül két duplát is (35-21). Nem volt megállás és egy cseppet sem vesztettünk a lendületünkből. Parker egy percen belül öt pontot szerzett, mellyel sikerült ellépnünk ellenfelünktől (40-23). Jó védekezésünkkel nem tudott mit kezdeni a KSC. A hajrában Eldebrink és Studer egy-egy hármassal faragott a vendégek hátrányán (40-29).

A nagyszünet után Eldebrink egy hármassal nyitott, amire Horti duplája volt a válasz. (42-32). Mccall centergólja után Ndiba hármasa és Horti faulttal együtt szerzett távolija érkezett (49-34). Remek ritmusban játszottunk. Ndiba, majd Koizar is betalált és tovább nőtt a csapatok közti távolság (53-36). Hegedüs-Őri előbb a gyűrűre pattintotta a labdát, majd a lepattanót begyűjtve szerzett kosarat. A 26. percben Parker duplájával a mérkőzésen az eddigi legnagyobb különbség, 19 pont alakult ki (57-38). A folytatásban Jovanovic lendített a vendégek szekerén egy távolit és egy duplát szerezve (57-43). A hajrában a KSC letámadása eredményes volt, mert kizökkentünk a ritmusából és könnyű kosarakat kapotunk (57-47). Az utolsó percben Koizar kapott sportszerűtlent, Theodoreán meg egy távolit hintett (60-51).

Nagy volt a feszültség a parketten és a lelátón is a záró negyedben. Gereben büntetőivel, majd Studer duplájával közelített a KSC (60-55). A 33. perc elején Horti duplája a legjobbkor jött (62-55). A nagy nyomást nehezen viselték a lányok és hullámvölgybe kerültünk. Sajnos az időkérés sem hozott változást és a sok rossz átadásból rendre kosarat szerzett a Szekszárd. A 34. percben Studer ziccerével két pontra olvad az előnyünk (62-60). Gáspár –Szalay Virág közelije igazi tűzoltás volt (64-60). Izgalmas végjátékot produkáltak a csapatok. Koizar és Parker kosarával rendeztük sorainkat (68-60). Mccall büntetői a hajrában hosszú ideig az egyetlen kosarat jelentették. Az utolsó pillanatokban mindent megpróbált a KSC. Jovanovic egy duplával és egy távolival hozta fel csapatát, de az extázisban játszócsapatunk, már nem engedték ki a győzelmet a kezéből.

Nagyon készültünk erre a mérkőzésre és egy nagyon fizikális, olykor túlságosan is kemény csatában sikerült nyernünk, egy olyan ellenfél ellen, akik idén is a bajnokság egyik meghatározó csapata lesz.