Nem borult a papírforma, de ez már sokkal jobb volt
2020. november 25.

A 22. fordulóból előrehozott mérkőzést játszottunk a DVTK vendégeként. A lányok harcosan játszottak és voltak periódusai a mérkőzésnek, amikor kifejezetten jó ritmusban és eredményesen kosárlabdáztunk.

Aluinvent DVTK- ZTE NKK 90-57 (26-15, 22-14, 24-16, 18-12)
Miskolc, Zárt kapuk mögött. Jv: Pozsonyi, Fodor, Balogh

Aluinvent DVTK: Medgyessy 9/3, Kányási 12, Vukov 6, Kiss 14, Mokango 14, csere: Aho 10/3, Bacsó, Frindt 3/3, Tóth 21, Vég-Dudás, Oláh 1. edző: Földi Attila

ZTE NKK: Dzombeta 20/9, Mányoky 8/6, Horváth Fru. 8, Kulcsár 7/3, Szabó 14, csere: Úr, Dömötör, Horváth Fa., Szabó, Németh.  Edző: Ambrus Péter

Kapkodva és ponttalanul kezdtük a mérkőzést és a házigazda a 2. percben 6-0-ra vezetett. Egy szép játék után Szabó Petra szerezte az első kosarunkat. A DVTK a magassági fölényét kihasználva erőltette a palánkhoz közeli játékot és a centereket csak faultok árán tudtuk megállítani. A negyed feléhez közeledve jó védekezésnek köszönhetően labdát szereztünk és Szabó pontjaival két pontra zárkóztunk (10-8). A 6. percben időt kértünk, mert két gyors kosárral távolodott a DVTK (14-8). A rövid szünet után Dzombeta szerzett egy távolit (14-11). A folytatásban pontosabbá vált a hazaiak játéka és a különbség is tíz pont fölé kúszott (26-15).

A második negyedet is gyors 6-0-val kezdte a DVTK, labdavesztéseinkből szerezve kosarakat (32-15). Időkérésünk után harcosabban védekeztünk, próbáltunk lábbal odaérni a hazai átadásokra. A 13. perc elején Frindt és Mányoky váltott triplát (35-18). A hosszabb pihenő után visszatérő Mokango két közelivel növelte pontjait és visszaállt a húsz pont feletti különbség (43-20). Szabó és Dzombeta pontjaival próbáltuk tartani a lépést ellenfelünkkel. A 18. percben Szabó kimaradt tempóját Horváth Fruzsina tette vissza, megelőzve a miskolci védőket (48-29). A félidő utolsó támadásán belül többször is szerezhettünk volna kosarat, de kimaradtak a dobásaink, így nem tudtunk tovább faragni a hátrányunkon (48-29).

A nagyszünet után a hazaiak egy támadófaulttal, mi egy Szabó kosárral kezdtünk. Kányási kosara után Szabó hozta ziccerbe Horváth Fruzsinát, aki a következő támadásunkból is szép kosarat szerzett (52-35). Próbáltuk továbbra is a centereket védeni, de Mokango mellett Tóth is könnyű kosarakat szerzett. Megzavarható volt a DVTK és a 23. percben Kulcsár triplájával elkaptunk egy jó ritmust. Jól védekeztek a lányok és a következő két percben 10-2-es futással zárkóztunk (58-45). A hazai időkérés megtörte a lendületünket és gyorsan visszaállt a húsz pontos különbség (66-45). A faultproblémák miatt Németh Kincső is lehetőséget kapott Ambrus Pétertől. A hajrá egyértelműen a miskolciaké volt és tovább növelték előnyüket (72-45).

Dzombeta és Aho Nina tripláival kezdődött a záró negyed, majd Szabó és Kiss szerzett egy –egy közelit (77-50). A 33. percben Dzombeta újabb triplát szerzett (77-53). A folytatásban megtorpantunk és sorra adtuk el a labdákat, amiből könnyű kosarakat szerzett a DVTK. Szabó Kinga is lehetőséget kapott edzőjétől. A hazaiak 13-0-s futással távolodtak. A végén Dzombeta kétszer is labdát csent és könnyű ziccereket dobott (90-57).

A vereség ellenére voltak olyan periódusai a mérkőzésnek, amikor védekezésünk kellően kemény volt és a támadásaink is rendre kosárral végződtek. Még kell egy kis plusz és szorosabb meccseket játszhatunk ellenfeleinkkel.