Nem bírtunk a listavezetővel
2022. április 24.

A 25. fordulóban a listavezető Csata DSE együttesét fogadtuk. Az első félidőben még vezettünk, a fordulás után viszont a pontosabban játszó fővárosiak akarata érvényesült.

ZTE NKK- Csata DSE 72-85 (19-17, 24-24, 17-27, 12-17)
Zalaegerszeg, 100 néző, Jv.: Tóth, Benedek

ZTE NKK: Kovács 19/6, Óházy 9, Frindt 13, Horváth Fru. 7, Soós 1. Csere: Szórád, Pap 15, Horváth Fa. 4, Ács 4. edző: Czukor Bence

Csata DSE: Jánosi 4, Szörényi 12/6, Gyöngyösi 29/15, Toman P. 25/3, Kastl 10. Csere: Bajzáth 2, Gábor 2, Toman R. 1, edző: Bódi Ferenc

Kipontozódott: Horváth Fru. 33’

Alacsony szerkezetű csapattal kezdtük az összecsapást. A 3. percig felváltva potyogtak a kosarak, majd Bajzáth pontjaival kerültek előnybe a vendégek (6-9). Frindt Niki kettő személyi hibája miatt a padra kényszerült. Szörényi hármasaival a negyed hajrájáig tartotta előnyét a Csata (16-17). Kovács Gina faulttal együtt szerzett közelit a negyed végén, így kétpontos előnnyel várhattuk a folytatást (19-17).

A második negyed elején beragadtunk és távoli dobásoknak köszönhetően 13-2-t futva került előnybe a Csata (22-29).  A negyed felénél időt kértünk, ami új lendületet adott a csapatnak: Kovács hármasával és Óházy közelijével lőtávolba zárkóztunk (29-32). A vendég időkérés nem törte meg a lendületünket és a 18. perc elején Pap közelijével fordítottunk (36-35). A félidő hajrájában Frindt pontjaival tartottuk az előnyünk, amiből kettő egység maradt Gyöngyösi dupláját követően (43-41).

A nagyszünet után a vendégek kapták el jobban a ritmust és Gyöngyösi hét pontjával átvették a vezetést (45-48). Óházy két középtávolijával zárkóztunk, de nem tudtuk megakadályozni a vendégeket a pontszerzésben, ráadásul Pap Regina a negyedik faultját is begyűjtötte (49-54). A negyed felénél Toman Petra nagyon messziről szerzett utolsó másodperces hármast, majd nem sokkal később Gyöngyösi is megtoldotta egyel (51-60). A 28. percben Kovács hármasa nagyon kellett. A hajrában Horváth Fruzsina pontjaival kerültünk tíz ponton belülre (60-68).

Gyorsabban és pontosabban játszottak a vendégek a záró negyed elején is (62-72). Próbáltunk közelebb kerülni a fővárosiakhoz, de nem voltunk elég agresszívak támadásban és védekezésben sem, így állandósult a tíz pont körüli vendég előny (66-77). A hajrában próbáltunk zárkózni ellenfelünkre, de sokszor könnyű kosarakat kaptunk és tovább nőtt a különbség a csapatok között.