Nem bírtunk a Győrrel
2022. november 07.

A Hepp Kupa után ezúttal az NB I/B negyedik fordulójában fogadtuk az UNI Győr SZESE együttesét. A vendégek klasszikus magas ember nélkül érkeztek, míg nálunk két irányítónk is sérülés miatt volt kénytelen kihagyni a mérkőzést.

ZTE NKK- UNI Győr SZESE 72-87 (15-26, 20-10, 12-22, 25-29)
Zalaegerszeg, Ostoros K. Csarnok, 90 néző, Jv: Csák, Antoni

ZTE NKK: Szórád 9, Ács 10, Horváth Fru. 13, Horváth Fa. 5, Jurkó 20/6, csere: Jagodics, Szakonyi-Nagy 4, Péterfi 9/9, Balogh 2, edző: Czukor Bence

UNI Győr: Baffy 5/3, Rozmán 13/6, Reider 6, Horváth 9, Szüts 8, csere: Bognár 6/6, Küllős 2, Mihály 6, Sándor 4, Chroméj 28/3. edző: Dr. Barthalos István

Kipontozódott: Horváth Fruzsina 32’

A harmadik percig tudtuk tartani a lépést a vendégekkel, ekkor sok hibát vétettünk támadásban és védekezésben és ezt kihasználva szerzett előnyt a Győr. Rozmán hármasaival, majd a padról remekül beszálló Chroméj pontjaival 11 pontos előnyt harcoltak ki a vendégek (15-26).

A második negyedben összekapták magukat a lányok és 7-0-val négy pontra zárkóztunk (22-26). Zónavédekezésre váltottunk, ami megtörte a vendégek ritmusát. A negyed felétől Ács és Jurkó pontjaival zárkóztunk, és a félidőre sikerült egy pontra faragnunk a hátrányunkat (35-36).

A nagyszünet után úgy tűnt sikerül lendületben maradnunk, hiszen Ács és Szórád kosaraival fordítottunk (40-36). Jurkó Noémire nagyon vigyáztak a győriek, így minden labdáért külön meg kellett küzdenie. A játékrész felénél hullámvölgybe kerültünk, rossz döntéseket hoztunk és ismét tíz ponttal ellépett a Győr (44-54).

A záró negyedben sajnos nem tudtunk ritmust váltani. A védekezésünk szellős volt és így könnyű kosarakkal erősítette meg előnyét a Győr. A 34. percben Bognár távolijával már 20 ponttal mentek a vendégek. Czukor Bence a fiatalokat is pályára küldte, akik próbálták minél jobban kihasználni a nekik adatott játékidőt. Szakonyi-Nagy Virág két remek duplával, míg Péterfi Anna három triplával jelezte, hogy lehet rájuk számítani. Az utolsó hármasa a dudaszó pillanatában a félpályáról elengedve hullott a győri gyűrűbe.

Összeségében a Győr megérdemelten nyerte meg a találkozót, az irányító nélkül hektikusan és szétesetten játszó együttesünk ellen.