Nehéz, de fontos győzelem Sopronban
2022. február 13.

A 15. fordulóban a Sportdarázs SMAFC együtteséhez utaztunk. Különleges élmény volt ez az összecsapás vezetőedzőnknek, Czukor Bencének, hiszen ezúttal a vendégkispadon meccselt és nem a hazain, mint az elmúlt szezonban.

Sportdarázs-SMAFC – ZTE NKK 52-60 (8-19, 14-16, 20-12, 10-13)
Sopron, Jv: Csák, Földesi

Sportdarázs-SMAFC: Bakó P. 20/3, Szomszéd Cs. 10, Erdélyiová A. 6, Németh B. 6/3, Molnárová L. 4, Pfeiffer V. 4, Bognár D. 2, Kovács L., Karácsony T. , Egresits R. Edző: Giustino Altobelli

ZTE NKK: Kovács 13/12, Frindt 6/6, Óházy 10, Horváth Fru. 8, Pap 21. csere: Ács 2, Szórád, Soós, edző: Czukor Bence

Jó ritmusban kezdtük a találkozót és a 4. percben Óházy kosarával 7-2-re vezettünk. Próbált zárkózni a hazai együttes, de nem engedtük őket túl közel. A hajrában Pap Regina 6 pontjával és Óházy Julianna újabb kosarával tíz pont fölé tornásztuk az előnyünk (8-19).

A második negyed elején Kovács Gina keze sült el háromszor is a hárompontos vonalon túlról és így állva hagytuk ellenfelünket (10-28). Bakó faragott a SMAFC hátrányán, de Pap közelijével és Kovács negyedik triplájával tartottuk a távolságot (15-33). A 18. percben Horváth Fruzsi közelijével már húsz ponttal vezettünk (15-35). A hajrában kicsit kiengedtek a lányok és a házigazda 7-0-s futással zárkózott (22-35).

A nagyszünet után Frindt Niki nyitott egy távolival, majd Pap közelijével tartottuk az előnyünk (24-40). A folytatásban kizökkentünk a ritmusunkból és Szomszéd pontjaival zárkóztak a soproniak (31-41). Sajnos csak egy rövid ideig tudtuk visszaverni a hazai rohamokat és a 28. percre Németh távolijával már csak öt pont volt a csapatok közti különbség (40-45). Szomszéd és Németh tovább csökkentette a távolságot. A negyed utolsó percében Horváth Fruzsi középtávolija sokat ért, hiszen lőtávolon kívül tudtuk tartani ellenfelünket (42-47).

A záró negyed elején Frindt újabb hármasával próbáltunk ellépni, de továbbra is tapadt a SMAFC Bakó vezérletével (50-56). Kevés pont esett, sok volt a hiba a csapatok játékában. A hajrában Óházy kétszer is betalált, míg a hazaiak csak egyszer, így sikerült megnyernünk, a számunkra fontos összecsapást.

Czukor Bence: Érdekes volt visszatérni a vendég kispadra, de jó volt látni a lányokat és mindenkit, aki kilátogatott a mérkőzésre. Jól kezdtük a mérkőzést, de a harmadik negyedben megtorpantunk, nehezen találtuk az ellenszert a Sopron védekezése ellen. Nehezen találtuk a megfelelő formációt, hogy sikeresek legyünk. Ahogy a mérkőzés előtt is említettük, az a csapat nyer, amelyik jobban ki tudja pihenni a hétközi mérkőzés fáradalmait, és jobban koncentrál. A végére ráéreztünk, hogy könnyű passzokkal könnyű kosarakat tudunk szerezni, valamint célunk volt az is, hogy kevés támadó lepattanót engedélyezzünk a Sopronnak, és ezt is sikeresen teljesítettük. Gratulálok a Sopronnak, mert jól küzdött, és az én lányaimnak is, mert extrán játszottak a végén.