Negyedik helyen végeztünk a Magyar Kupában
2019. március 02.

A Killik László K&H Női Magyar Kupa Döntőjének bronzmérkőzését a DVTK ellen vívtuk. A lányok 22. percen keresztül tudták tartani a lépést, a jóval nagyobb rotációval rendelkező Diósgyőrrel.

Aluinvent DVTK Miskolc-ZTE NKK 79-59 (20-12, 18-19, 23-13, 18-15)
Győr, Jv: Győrffy Pál Attila, Tőzsér Dénes Kelemen, Csabai-Kaskötő Brigitta (Fekete László)

DVTK: Medgyesy 22/3, Walker 14/3, Skoric 6, Putnina 6, Mokango 13, csere: Kányási 4, Szűcs 2, Kiss 5, Zele 2, Szabó 5/3, Eperjesi-, edző: Cziczás László

ZTE NKK: Koizar 3, Maltsi 12/6, Pusztai 11/3, Ndiba 7, Parker 2, csere: Hegedüs-Őri 13/3, Horti 9/3, Gáspár-Szalay -, Benke 2, Kovács -, Preisinger-, edző: Gáspár Dávid

Mokango és Skoric kosarával került előnybe a DVTK, mindez az első három perc termése volt. Ahogy fordult a digitális óra mutatója Medgyessy szerzet egy duplát, majd egy eladott labda után Mokango volt újra eredményes (8-0). Gáspár Dávid időkéréssel próbálta meg rendezni a sorokat. Jót tett az időkérés és Maltsi kiosztásából Pusztai szerzett egy távoli (8-3). Továbbra is pontatlanok voltunk támadásban és Walker pontjaival fokozatosan húzott el a DVTK (14-3). Maltsi törte meg a hosszú kosárcsendünket egy 2+1-es akcióval (14-6). A negyed hajrájában Koizar és Horti is megszerezte első pontjait, de magabiztosan vezetett a Diósgyőr (20-12).

A második negyed elején Kányási és Medgyessy pontjaival újra tíz pont fölé kúszott a DVTK előnye (24-12). Továbbra is nehezen találtuk a ritmust támadásban, pedig megvoltak a lehetőségeink. A Pusztai és Hegedüs-Őri pontjaival zárkóztunk, majd Ndiba büntetőivel újra tízen beül voltunk (29-20). A 16. percben Walker büntetői után Pusztai is pontosan büntetőzött (31-22). Maltsi csak egyik büntetőét értékesítette, de a lepattanót megszerző Parkert Mokangó döngölte a parkettbe. Nadia nem hibázott a büntetővonalról (31-25). Jó védekezés után Maltsi szerzett egy távolit, de sajnos Medgyessy is hasonlóval tudott válaszolni. A 17. percben Hegedüs-Őri közelijére Kiss büntetői következtek (36-30). Határozottan védekeztünk, csak egy kis pontosság hiányzott a játékunkból. Sigi büntetőjére Medgyessy egy duplával válaszolt (38-31).

Maltsi hármasával kezdtük a második félidőt, majd Skoric büntetői után Pusztai közelijével tartottuk a lépést a Diósgyőrrel (40-36). Lendületesebben és pontosabban támadott a DVTK és Putnina pontjaival, majd Walker triplájával elhúztak (49-38). A 24. percben Skoric büntetőivel már ötven pontnál járt ellenfelünk (51-38). A koncentrációnk alább hagyott és a fáradtság jelei is jelentkeztek az újabb hullámvölgyben. Medgyessy szemfüles góljával tovább nőtt a távolság a csapatok között (53-38). Hosszú idő után Hegedüs-Őri triplája volt az első kosarunk (53-41). A negyed utolsó kettő percében Ndiba közelijére Medgyessy vezérletével 8-0-át rohantak a miskolciak (61-43). A végére még Zele kapott egy sportszerűtlent, amiből Ndiba egy büntetőt szerzett (61-44).

Ndiba szerzett egy közelit a záró negyed elején, majd Horti büntetőzött pontosan. Sajnos a másik oldalról Mokango szerzett kettő duplát és így a különbség nem csökkent (63-48). A 33. percben Horti szerzett egy távolit. A negyed felénél Kányási közelijével húsz pontra nőtt a hátrányunk (73-53). Az utolsó négy percben mindenkinek lehetőséget adott Gáspár Dávid, így Preisinger Boglárka is első Magyar Kupa döntőjén szerepelhetett. Benke még hintett egy duplát, Hegedüs-Őri meg két büntetőt és egy közelit. A DVTK végül 79-59-re megnyerte a bronzmérkőzést.

A lányok a három nap alatt voltak lenn és nagyot kapaszkodtak felfelé. A küzdéssel nem volt probléma, a támadások pontosságán kell sokat javulni és még szép sikereknek örülhetünk a bajnokság hátralévő részében.