Nagyot harcoltunk és ez újabb sikert ért!
2019. október 09.

A harmadik fordulóban a Cegléd vendégeként léptünk parkettre. A két 50 % -os mutatóval rendelkező csapat mérkőzése kiélezett csatát hozott. A remek formában lévő Horti vezérletével az utolsó negyed végén állva hagytuk ellenfelüket és megérdemelten gyűjtöttük be első idegenbeli sikerünket.

VBW CEKK Cegléd- ZTE NKK 65-77 (25-20, 14-19, 17-18, 9-20)
Cegléd, Jv: Praksch, Fodor, Balogh

VBW CEKK Cegléd: Swanier 9/3, Szirony 2, Gorjanácz 12/6, Higgins 19, Brezinova 4, csere: Stankiewicz 13, Kobolák 4, Révész-, Király 2, edző: Gabriel Carrasco

ZTE NKK: Nagy 9/3, Kovács 3/3, Burkholder 17/9, Hayes 18/3, Horti 17/6, csere: Ndiba 8/3, Delic 5/3, Preisinger-, edző: Molnár József

Technikai hiba miatt öt perc csúszással kezdődött a mérkőzés. Hayes duplájával nyitottunk, majd a hazaiak Higgins vezetésével 7-0-át futottak (7-2). Nehezen lendültünk játékba. Horti és Hayes pontjaival a negyed felénél utolértük ellenfelünket, majd a 6. percben Ndiba közelijével átvettük a vezetést (14-15). Gyorsan rendezte a sorait a hazai csapat és az egykor csapatunkat erősítő Gorjanácz Ági pontjaival visszavették a vezetést. A 8. percben Kovács hármasával fordítottunk, de a negyed vége újra a hazaiaké volt (25-20).

Ndiba triplájával nyitottuk a második játékrészt, majd másfél perc után Kobolák szerzett egy közelit. (27-23). A 12. perc elején Nagy szerzett egy távolit, majd Burkholder rázta meg magát és egy triplával és duplával lendítette tovább csapatunk szekerét (27-31). Feljavult a védekezésünk és ez a támadásainkon is meglátszott. A 14. percben Horti közelijével, majd Hayes sorozatban szerzett hat pontjával próbáltuk leszakítani a hazaiakat (31-39). A negyed végén nem koncentráltunk megfelelően és egy 8-0-s rohanással döntetlenre hozta a félidőt a Cegléd (39-39).

A nagyszünet után felváltva vezettek a csapatok. Hayes és Higgins külön csatát vívott a parketten. A 23. percben Nagy büntetőivel és Hayes közelijével próbáltunk ellépni ellenfelünktől, de ekkor még Higgins büntetőivel közelben maradt a Cegléd (45-46). Delic duplája és Burkholder triplája hatpontos előnyt eredményezett (45-51). Nem tudtuk tartósan tartani a különbséget és Stankiewicz ponterős játékának köszönhetően a 27. percre újra ott volt a közelünkben a CEKK (51-53). A legjobbkor jött Burkholder távolija, de Stankiewiczet továbbra sem tudtuk tartani és büntetőivel, valamint Swanier ziccerével egyenlített a házigazda (56-56). A negyedet Ndiba büntetőjével megnyertük (56-57).

Kobolák közelijére Delic egy távolival válaszolt, majd Stankiewicz egyenlített (60-60). Vendég időkérés után Brezinova büntetői és Horti duplája következett.  A folytatásban, mintha beszögezték volna a gyűrűket, egyik csapat sem tudott újabb pontot szerezni (62-62). A negyed felénél Higgins büntetőjével került előnybe a hazai csapat, de Horti hármasával már a mi vezettünk (63-65). A 36. percben csapatkaptányunk faulttal együtt szerzett újabb távolit. A bónuszbüntető is bedobva hat ponttal elléptünk (63-69). Az utolsó három percre Burkholder büntetőivel fordultunk, majd másfél perccel a vége előtt Kirby újra villant és közelijével már tíz ponttal vezettünk. A végén Nagy duplájával alakult ki a végeredmény (65-77).