Nagyon fontos győzelem a PINKK ellen
2019. november 23.

Hosszú szünet után játszottunk újra tétmérkőzést. A PINKK ellen a győzelem volt csak elfogadható eredmény.

PINKK Pécsi 424- ZTE NKK 55-85 (11-19, 19-19, 18-25, 7-22)
Kozármisleny, Győrffy, Rácz, Hervay

PINKK Pécsi 424: Tenyér 2, Stach 6, Szűcs 4, Zsilinszky 5, Landry 13, csere: Séra 2, Pucz-, Jáhni 15/3, Chromej -, Horváth -, Kovács 8. edző: Marossy Gergely

ZTE NKK: Nagy 9, Kovács 2, Burkholder 16/6, Ndiba 10/3, Horti 15/3, csere: Hayes 12/3, Kuttor 9/3, Delic 10/6, Jurkó 2, Dömötör, Preisinger-, edző: Horváth Zsófia

Landry és Zsilinszki kosaraival bekezdett a házigazda (4-0). Ndiba triplája a 2. perc elején lendületbe hozta a lányokat. Horti, Burkholder és Kovács is betalált, így egy 9-0-s futással sikerült fordítanunk (4-9). Szűcs törte meg a hazai gólcsendet, de azonnal érkezett a válasz is Burkholdertől (6-11). A folytatásban felválta potyogtak a kosarak, de a távolság nem csökkent a csapatok között. A negyed hajrájában Horti duplájával és Kuttor gól jó plusz fault kombójával nyolc ponttal elléptünk (11-19).

A második negyed elején Hayes rázta meg magát és előbb egy duplát, majd egy triplát is elsüllyesztett a vendégek gyűrűjében (13-24). Landry próbált faragni csapata hátrányán, de Burkholder előbb egy duplával, majd Horti egy triplával realizálta a tíz pont körüli különbséget (18-29). Horti elkapta a ritmust és mindkét gyűrű alatt egyeduralkodó volt. A negyed hajrájában Jáhni és Szűcs pontjaival tíz ponton belülre jött fel a PINKK, de Delic hármasával újra kétszámjegyűre nőtt a külömbség (27-38). Jáhni és Landry a végén még betalált, így nyolcpontos előnnyel mehettünk pihenőre (30-38).

A nagyszünet után Jáhni és Burkholder dobópárbaját láthattuk (kettő-kettő dupla és tripla), közte pedig Ndiba is bedobott két büntetőt. A 24. percben Nagy és Horti pontjaival tartottuk ellenfelünktől a távolságot. Fokozatosan nőtt a különbség, melynek egyik letéteményese Horti Dóra volt (37-53). Állandósult a 15 pontos különbség a csapatok között. Hogy ne legyen több arról Kovács gondoskodott hazai oldalon. A negyed végére megnyugtató előnyt szereztünk (48-63).

A záró negyedben sem változott a játék képe, a hazaiak próbálták csökkenteni hátrányukat, mi pedig fokozatosan növeltük előnyünk. Kuttor Enikő kapta el a ritmust és a negyed felénél szerzett triplájával húsz pont fölé kúszott a különbség a csapatok között (49-61). A házigazda öt perc alatt mindössze egy büntetőt tudott szerezni. A hajrában Delic is beszállt a pontgyártásba és a végére harmincpontos különbséget sikerült kiharcolnunk. A cserék is szóhoz jutottak és Jurkó Noémi két büntetővel is hozzájárult a sikerhez. Preisinger Boglárka ezen a napon ünnepelte születésnapját, akinek ez a őzelem igazán jó ajándék volt.

Ez volt Horváth Zsófi első győzelme NB I-es vezetőedzőként.