Nagy csatában győztünk a PEAC ellen
2022. március 13.

A 19. fordulóban az NKA Universitas PEAC II csapatát fogadtuk. A korábbi pécsi összecsapásokon is nagy csatát vívtunk a baranyaiak ellen, ami ezúttal sem volt másképp. Végig küzdelmes mérkőzésen, nagyot küzdve sikerült nyernünk.

ZTE NKK- NKA Universitas PEAC II 87-78 (18-17, 18-21, 26-21, 25-19)
Zalaegerszeg, 130 néző, Jv: Benedek, Szecsődi

ZTE NKK: Kovács 33/15, Frindt 11/3, Szórád 4, Horváth Fru. 8, Pap 22. Csere: Óházy 2, Horváth Fa. 2, Soós 5/3. edző: Czukor Bence

PEAC II.: Laczó 13/3, Orbán 5, Csényi 18/6, Nagy 11/3, Olawuyi 18, csere: Tőczik 11/6, Szantner Sz., Szantner Zs.2. edző: Kmezic Daliborka

Kipontozódott: Frindt ill: Olawuyi

Beragadtunk az első percekben és ellenfelünk 0-6-ra ellépett. Két és fél perc kellett az első kosarunkhoz. Összekaptuk magunkat és Pap és Frindt találataival egyenlítettünk (6-6). Nem jó ritmusban támadtunk és a védekezésünk is hézagos volt. A PEAC a 6. percre öt ponttal ellépett (6-11). Időt kértünk, ami után új lendülettel játszottunk. A negyed végén Nagy hármasával próbálta tartani előnyét a vendégcsapat. Az utolsó percben előbb Frindt hintett távolit, majd az utolsó másodpercben Soós is hármast szerzett, amivel megnyertük a negyedet (18-17).

A második negyed elején próbáltuk átvenni az irányítást, de a pécsiek egyre többször találták meg a palánk alatt Olawuyit. A 14. percben Tőczik közelijével átvette a vezetést a PEAC, Czukor Bence pedig időt kért (29-30). Pap Regina büntetőivel, majd 2+1-es akciójával vettük vissza a vezetést (34-30). A félidő hajráját sajnos elrontottuk. Laczkó sorozatban hat pontot szerezve a PEAC felé fordította az állást (36-38).

A nagyszünet után Pap gyorsan egyenlített (38-38). Felváltva szerezték pontjaikat a csapatok. A 23. perc elején Kovács ziccerével vezettünk, de Tőczik egy palánkos hármassal fordított (44-45). A negyed felénél Horváth Fruzsi és Kovács Gina pontjaival kerültünk ismét ellenfelünk fölé (50-47). A negyed felénél Kovács hármasával és Óházy büntetőivel próbáltuk leszakítani a Pécset (57-48). Próbált zárkózni a vendégcsapat, de Kovács újabb hármasa valamelyest visszavetette őket. Hiába az előny, a hibáinkat kihasználva a negyed utolsó percében három pontra zárkózott a PEAC (62-59).

Nem kezdtük elég határozottan a záró negyedet és ismét kiegyenlítődött a játék. A 33. perc elején Kovács szerzett labdát és Szórád fejezte be kosárral az akciót (67-63). Támadásban elbizonytalanodtak a vendégek, kellett ehhez a feljavult védekezésünk is. A 35. percben Kovács ziccerével távolodtunk (71-63). Három percnyi gólcsend után Nagy szerzett közelit, ami ki is zökkentette csapatunkat a ritmusból. Visszajött a parkettre a négy hibával rendelkező Olawuyi, aki két gyors kosárral lőtávolba hozta csapatát (71-69). Négy perccel a vége előtt a vendégek centere kipontozódott, Kovács pedig egy távolival büntetett. Jó védekezés és egy újabb extra Kovács tripla (77-69). Nem nyugodhattunk meg, elég volt egy pillanatnyi kihagyás és a PEAC három pontra zárkózott (81-78). Egy perc volt hátra, amikor Kovács kimaradt távoliját Horváth Fruzsi tette vissza. Fél perccel a vége előtt Kovács harcolt ki faultot és a büntetőivel stabilizáltuk a vezetésünket (85-78). A végére még Kovács értékesített két büntetőt, ami azt jelentette, hogy nem csak nyertünk, de összevetésben egy ponttal jobbak is vagyunk a pécsieknél!