Mindenkitől egy kicsivel több kellett a győzelemhez
2020. február 15.

A női kosárlabda élvonal 19. fordulójában a sereghajtó PINKK Pécsi 424 együttesét fogadtuk. A vendégek végig szívósan küzdöttek, de nem tudták elkerülni az újabb vereséget.

ZTE NKK- PINKK Pécsi 424 92-79 (21-21, 23-16, 18-23, 30-19)
Zalaegerszeg, 200 néző. Jv: Tőzsér, Söjtöry, Vida

ZTE NKK: Nagy 17, Kovács 9, Burkholder 23/9, Ndiba 6, Horti 18, csere: Kuttor 13/3, Delic 6, edző: Horváth Zsófia

PINKK Pécsi 424: Tenyér 6, Stach 19, Szűcs 3, Yurkevichus 5, Landry 26, csere: Jáhni 6, Mandic 10/3, Vári 4, Kovács -, Zsilinszky -, edző: Vanja Miljkovic

Keyona Hayes kisebb sérülés miatt a kispadról nézhette társai játékát.

A negyed eleje szorosan alakult, mindkét csapat a védekezésére koncentrált. A két center, nálunk Horti Dóra, a vendégeknél Landry harcosságából profitálhattak a csapatok. A 7-7-es állás után egy 6-0-s futással próbáltuk lerázni ellenfelünket, de a baranyaiak nem hagyták magukat és Mandic pontjaival zárkóztak (17-15). Hullámzott a teljesítményünk és a hibáikból rendre pontokat szerzett a PINKK. A negyed végén Landry egyenlített (21-21).

Nem találtuk a ritmust a második negyed elején sem és Kovács ziccere után sorozatban 7 pontot szerezve ellépett a Pécs (23-28). Horváth Zsófi időkérése hatásosnak bizonyult és a lányok összekapták magukat és a 13. percben Burkholder és Horti pontjaival fordítottunk (30-28). A játékrész második felében, kézben tartottuk a mérkőzést, de markáns előnyt nem sikerült kiharcolnunk. A félidőre Burkholder ponterős játékának köszönhetően hétpontos előnnyel mehettünk pihenőre (44-37).

A nagyszünet után egy sokkal dominánsabb arcát mutatta csapatunk és hamar tíz pontra tornáztuk fel a különbséget (49-39). Pécsi időkérést követően mindkét csapat sokat hibázott támadásban, amit viszont védekezésben kijavítottak. A 24. perc elején Burkholder egy triplával lendítette tovább a szekerünket (52-39). A PINKK együttesének is sikerült előre mozdulni és a 27. percben négy pontra zárkóztak (54-50). Nagy és Kovács pontjaival rendeztük a sorainkat, de nem ülhettünk bele az eredménybe, mert a vendégek foggal –körömmel küzdöttek. A negyed utolsó percében technikait kapott a kispadunk reklamálásért, a csapat meg zárásként egy távolit Mandictól, amivel ismét szoros lett a mérkőzés (62-60).

A záró felvonás elejét 7-0-val kezdtük, majd vendég időkérés után újabb négy pontot helyeztünk el a baranyai gyűrűbe (73-60). Kuttor Enikő elkapta a fonalat és sorozatban kilenc pontot tett a közösbe. Az előny tudatában érthetetlen kapkodásba kezdtek a lányok, ami eladott labdákat szült, amit pontokkal büntetett a PINKK (73-64). A legjobbkor jött Horti és Kuttor közelije, amit még Burkholder is megfejelt egy távolival (83-70). A hajrában még tíz pontra felküzdötte magát a vendégcsapat, de ennél közelebb már nem tudtak zárkózni. Csapatunk végül hozta a kötelezőt, de nem lehetünk maradéktalanul elégedettek, mert sok hiba volt a játékunkban.