Megvan az első bravúr! Győrben sikerült nyernünk
2018. október 13.

A női kosárlabda NB I harmadik fordulójában az elmúlt szezon bronzcsatája ismétlődött meg. Győrben, már Benke Sára is ott volt a keretben, de Pusztai Petrát még nélkülöznünk kellett. A lányok igazi csapatként küzdöttek és a forduló egyik nagy meglepetését szállították.

CMB Cargo Uni Győr- ZTE NKK 63-65 (19-20, 11-15, 17-18, 16-12)

Győr, Egyetemi Csarnok. Jv: Földházi T.,Vida J., Csabai-Kaskötő,

CMB Cargo Uni Győr: Brown 12/6, Raksányi 10/6, Török 8/6, Spanou 17/6, Gray 12, csere: Nagy -, Czank -, Laklóth -, Krnjic -, Szabó -, Varga 4, Baffy -, edző: Sandro Orlando

ZTE NKK: Koizar 6/3, Kovács 3/3, Harrison 17/15, Hegedüs –Őri 7/3, Parker 7, csere: Horti 8, Ndiba 10, Gáspár-Szalay 2, Benke 5/3, edző: Gáspár Dávid

Hegedüs-Őri hármasa adta meg a találkozó alaphangját. A hazaiak a második percben Gray és Raksányi pontjaival fordítottak, de Harrison egy újabb távolival visszaállított az állást (5-6). Jól védekeztünk és a negyed felénél Koizar duplájával tartottuk előnyüket. A győriek ponttalanul dobtak és főleg büntetőből voltak eredményesek. A 7. percre Horti és Ndiba kosaraival vezettünk, de Spanou gyorsan egyenlített (14-14). A hajrába Benke hármasára Gray egy 2+1-es akcióval válaszolt, majd Ndiba büntetőjével megnyertük a negyedet (19-20).

A második negyed elején Brown távolijával fordított a Győr, amire Koizar egy büntetővel válaszolt, majd hosszú percekig egyik csapat sem tudott a gyűrűbe találni. Ponttalan dobások, rossz passzok jellemezték az időszakot (22-21). A 14. percben Horti Dóra törte meg a hosszú gólcsendet egy duplával, majd elkapták a fonalat a csapatok és az egyik oldalon Török és Brown, a másikon Harrison és Kovács szerzett triplát (28-32). Harcosan és jól védekeztünk!  A félidőre Parker 2+1-vel ötpontos előnyt szereztünk (30-35).

A nagyszünet után mindkét együttes a védekezésre koncentrált, ami jól is működött a csapatoknál, de ezzel párhuzamosan a támadások rendre pont nélkül végződtek. Két és fél percet kellett várni az első kosárra, amit Ndiba szerzett (30-37). Összekapta magát a Győr és egyre pontosabban kezdett játszani. Némi hullámvölgy jött a játékunkban és ezt kihasználva egy 11-0-s futással átvették a vezetést a hazaiak (42-39). Nem roppantak össze a lányok, sőt Ndiba és Koizar pontjaival a 28. percre fordítottak (44-48). Még egy lapáttal rátettek a lányok és gyorsindulásokból Hegedüs-Őri ziccereivel hat ponttal elléptünk (47-53).

A záró negyed hasonlóan kemény csatát hozott és sok hibát. Továbbra is jól védekeztünk. Brown büntetői után Benke egy duplát szerzett, majd Harrison triplájával, kilenc ponttal vezetettünk (49-58). Sandro Orlando időkérése után Gáspár-Szalay Virág ziccerével már kétszámjegyűre nőtt az előnyünk (49-60). Nagyon taktikusan és megfontoltan játszottunk a hazaiak pedig teljesen elbizonytalanodtak. A negyed felénél Parker közelijére Török hármasa érkezett (52-62). Próbált hajrázni a Győr, de Harrison ötödik hármasa nem hagyta, hogy lendületbe jöjjenek (54-65). Izgalmas pillanatokat hozott az utolsó két perc. Raksányi hármasával öt pontra feljött a Győr (60-65). Az utolsó percen belül Spanou közelijével már lőtávolba kerültek a hazaiak. Három másodperccel a vége előtt Spanou büntetőzhetett, de csak egyiket értékesítette, így meglepetésre legyőztük a jóval esélyesebb Győrt!

Fotók: CMB Cargo Uni Győr