Megmutattuk mennyire erősek vagyunk
2015. február 22.
Tartalékosan is nagy erőbedobásra késztettük a PEAC-ot.

A bajnokság utolsó előtti mérkőzésén a PEAC Pécs csapathoz látogattunk. Összesen, ha játékosunk volt, akire számíthatott Gáll Tamás a mérkőzésen. A vendéglátók tejes csapattal vehették fel a harcot ellenünk.

Az első percekben fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd a negyed második felében Szélesy és Mackay pontjaival átvettük a mérkőzés irányítását. Az alacsony szerkezetű csapatunkkal nem tudtak mit kezdeni a házigazdák. Az első dudaszó után 29-34-es vendégvezetést mutatott a tábla.

A második negyed elején is folytattuk remek játékunkat és Varga és Nagy pontjaival már 10 ponttal vezettünk (29-39). Próbáltak zárkózni a hazaiak, de Mackay ellenállhatatlanul játszott. A negyed hajrájára aztán lendületbe jött a PEAC és fokozatosan dolgozta le hátrányát, de az egyenlítés nem sikerült neki. Meglepetésre tehát a félidőben két ponttal 52-54-re vezettünk.

A harmadik negyedben egyenlítettek a vendégek szorosabbra fűzték a védekezésüket. Kezdtünk fáradni és ezt kihasználta a Pécs. A 27. percben 64-63-ra feljöttünk, és ekkor voltunk utoljára ilyen közel a vendéglátónkhoz. A negyed végét megnyomta a baranyai együttes és 11 pontos előnyt szereztek Djokic mester tanítványai (74-63).

A záró negyed feléig 10 pont körül tudtuk tartani a hazaiakat, de a túlerő hamar úrrá lett rajtunk. A vége magabiztos hazai siker, de ezért keményen meg kellett küzdenie a PEAC-nak (102-80). Hat emberrel kiválóan helyt állt a csapatunk. Megmutattuk, hogy kell szinte esélytelenül küzdeni a második helyre pályázó hazaiak ellen.

Mindenki kivette a részét a munkából és ennek eredménye volt, hogy két és fél negyeden keresztül vezettünk!!! Sam Mackay hat hármast dobott és idénybeli karriercsúcsot ér el a 33 pontjával. Minden tisztelet a lányoknak, akik emberfelettit küzdöttek!!!

PEAC-Pécs – ZTE NKK 102-80 (29-34, 23-20, 22-9, 28-17)

Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok, vezette: Földházi, Hegedűs, Vida

PEAC Pécs: Hurst 21/15, Raksányi 13/6, N. Jovanovics 13/9, Kiss 11, T. Jovanovics 6. Csere: Kaposi, Raus 6/6, Williams 14/3, Szücs 5/3, Orozovics 13, Pap.- Edző: Zeljko Dokic

ZTE NKK: Nagy D. 20/6, Velkey 3/3, MacKay 33/18, Varga 7, Szélesy 11/3. Csere: Jurkó 6. edző: Gáll Tamás