Megdolgoztunk a sikerért
2017. október 22.
A végjátékban Koizar büntetőivel nyertük meg a rangadót

Az ötödik forduló rangadóján a tabellaszomszéd PEAC Pécs együttesét fogadtuk. Nehéz mérkőzésre készültünk, de jól felkészültünk a pécsiek játékából

ZTE NKK- PEAC Pécs 60-56 (18-18, 14-18, 20-5, 8-15)
Zalaegerszeg, 300 néző, Jv Boros, Kulcsár, Csabai –Kaskötő (Szabadvári)

ZTE NKK: Koizar 20, Kovács 2, Jeffery 10, Hegedüs-Őri 2, Parker 8, csere: Pavel 14, Gorjanácz 3/3, Gáspár-Szalay 1, edző: Gáspár Dávid

PEAC Pécs: Mandic 8/6, Raksányi 18/6, Szücs L.-, Vucurovic 12, Imovbioh 6, csere:Robertson 7/3, Demeter-, Licskai 5, edző: Gabriel Carrasco

Kovács Georgina tempójával kezdtük meg a pontgyártás, majd Vucurovic és Raksányi pontjaival fordított a vendégcsapat (2-5). Szorítottunk a védekezésünkön és Koizar pontjaival sikerült fordítaniuk (7-6). A negyed felétől felváltva vezettek a csapatok. A 7. percben Pavel dobhatott büntetőket, amiből csak egyet értékesített, viszont a labdát sikerült megszerezni a és Pavel egy 2+1-es akcióval jutatta kétpontos előnyhöz csapatunkat (18-16). A negyed végén Raksányi még szerzett egy közelit, döntetlenre hozva a negyedet csapatának (18-18).

A második játékrész egy remek Koizar betöressél kezdődött, majd Raksányi pillanatokkal folytatódott. A rutinos irányító egymaga vitte hátán a csapatát (20-24). A 13. perc elején Jeffery remek egyéni akciójának tapsolhatott a közönség, de az amerikai lánynak nem igazán ment ebben az időszakban a játék. A 16. percben Koizar büntetőzhetett Raksányi sportszerűtlen hibáját követően és pontjaival utolértük ellenfelünket, de Robertson hármasával újra a vendégek voltak előnyben (28-31). A hajrában Mandic lendítette tovább a vendégek szekerét, előbb egy duplával, majd egy utolsó másodperces, vitatható hárompontossal, amit Gáspár Dávid videó bírózásra kért. Végül hosszú tanácskozás után a kosár jó mellett döntöttek az asztalnál, így a félidőben négy pontos hátrányban voltunk (32-36).

A harmadik negyedet nagy akarással kezdte együttesünk és Parker, valamint Koizar pontjaival átvettük a vezetést (37-36). A 25. percben Parker növelte az előnyt, de Mandic hármasával, ami az első vendég kosár volt a negyedben 39-39-re módosult az eredmény. A folytatásban remek ritmust kaptak el a lányok és védekezésben és támadásban is felülmúltuk ellenfelünket. Gorjanácz hármasával már 11 ponttal vezettünk (52-41). A negyedben mindössze öt pontot engedtünk a pécsieknek.

A záró negyedben fordult a kocka, a vendégek 10-1-et rohantak öt perc alatt és visszajöttek a mérkőzésbe. A 38. percben egy pontos előnynél Jeffery fülelt le egy átadást és szerzett nagyon fontos kosarat (57-54). Igazi egylabdás meccsé csúcsosodott a végjáték. Vucurovic közelijével ismét ott loholt a nyakunkon a PEAC. Az utolsó percen belül is volt tartása a lányoknak és a mérkőzés legjobbjának Koizarnak a büntetőivel végül 60-56-ra nyertünk.