Második hely a hazai tornán
2015. április 19.
Második helyen végeztek a lányok a Regionális Kadett Tornán Zalaegerszegen

A regionális kadett bajnokság Dél régiójának tornáját rendezték Zalaegerszegen április 12-én az Ostoros Károly  Munkacsarnokban. A házigazda Zala Volán mellett a kaposvári Mágusok egyesület, a PINKK-Komló Sport és a BEAC –Újbuda csapatai versengtek  a tornán.

1. mérkőzés: BEAC -Újbuda KA - PINKK - Komló Sport 113 - 24 (35-13, 28-6, 18-3, 32-2)

2. mérkőzés:Zala Volán TE - Mágusok Egyesület 54 - 43 (14-14, 10-11, 19-6, 11-12)

Zala Volán TE: Kovács C. 6, Dömötör 6, Kovács G. 14/6, Gaál 9,  Németh 5 csere: Lang -, Csarankó 8, Tóth 2, Auer -, Preisinger 4, Kaj -, edző: Szalay Virág

Az elején belekezdtek a lányok és 9-4-re is elhúztak. A negyed végére feljöttek a Mágusok és kiegyenlítettek( 14-14). A második játékrészben fej-fej mellett haladtak a csapatok, de a félidőre egy pontos, minimális előnnyel a kaposváriak vonulhattak( 24-25). A harmadik negyed elején remekül kapta el a fonalat a Volán és fokozatosan húztak el a lányok. A negyed végére 12 pontos előnyt szereztek (43-31). A záró játékrészben már csak az eredmény tartása, vagy növelése volt a feladat, amit kiválóan oldottak mega lányok és megérdemelten győzték le ellenfelüket.

3-4. helyért: PINKK - Komló Sport - Mágusok Egyesület 42 - 53 (11-20, 16-17, 5-4, 10-12)

1-2. helyért: BEAC -Újbuda KA - Zala Volán TE   76 - 38 (18-7, 16-12, 9-11, 33-8)

Zala Volán TE: Kovács C. 8, Dömötör 6, Kovács G. 9/3, Gaál 2,  Németh 6 csere: Lang 3, Csarankó 2, Tóth 2, Auer -, Preisinger-, Kaj -, edző: Szalay Virág

Rosszul kezdték a lányok a találkozót és gyenge védekezéssel nagy előnyhöz jutatták a BEAC-ot ( 18-4). A második negyed elején továbbra is az történt amit a vendégek akartak és növelték előnyüket. A játékrész közepén magára talált a Volán és kezdett összeállni a lányok játéka. A harmadik negyedben fogcsikorgatva küzdöttünk és fokozatosan jöttünk vissza a mérkőzésbe. A negyed hajrájára már csak 10 pontvolt a különbség. A sípszóig beleerősített a vendégcsapat és tizenháromra tornászta a távolságot ellenfelétől( 43-30). A záró negyedben vártuk, hogy a lányok tovább zárkózna, de ez elmaradt. Az újbudaiak kihasználták a hibáinkat és kiválóan dobtak A lányok teljesen leblokkoltak és a nyolc percig nem tudtak pontot szerezni. A vége nagy különbségű vereség, ami a z előző negyed játékának fényébe egy kicsit meglepő volt( 76-38).

Szalay Virág a tornát követően elmondta: Köszönöm a lányok egész éves munkáját. Nagyon sokat fejlődtek az idén és ez az eredményeiken is meglátszott. Az első mérkőzésen jól játszottunk, majd a BEAC ellen érthetetlen módon leblokkoltunk és nem tudtuk a játékunkat játszani. Ennek ellenére büszke vagyok a lányokra és azon dolgozunk majd, hogy a hibáinkat kiküszöböljük és jobbak legyünk.

A kadett korosztálynak ezzel a tornával befejeződött a bajnokság, de az edző elmondása szerint még egy torna beleférhet az idénybe. Köszönjük a szülők áldozatos segítségét és a szurkolást, amelyekkel támogatták csapatunkat!

A lányok fejlődését fémjelzi, hogy a tavaszi szünetben az U 15-ös válogatott 3 napos szolnoki összetartásán vett rész Dömötör Dorina. Kovács Georgina Pécsen szintén 3 napot készült az U14 és válogatott kerettel.