VBW CEKK Cegléd- ZTE NKK 90-63 (31-12, 26-17, 16-18, 17-16)
Cegléd, Városi Sportcsarnok,

VBW CEKK Cegléd: Skoric 19/3, Medgyessy 16, Kányási 13/3, Bujdosó 18/9, Maksimovic 2, csere: Katona 14/3, Kobolák 4, Serbán 4, Ruttner-, Filipowicz-, Fister-, edző Cziczás KLászló

ZTE NKK: Nagy 8, Böröndy D. 4/3, Burkholder 15/3, Hegedüs-Őri 10, Horváth 2, csere: Gáspár –Szalay 6, Böröndy V. 11, Orsó 7/6, Jurkó-, Velkey-, edző: Gáspár Dávid

Nagyon rosszul kezdtük az első negyedet, ellentétben a hazaiakkal, akik három perc alatt 11-0-át repesztettek. Az első pontjainkat Burkholder szerezte a 3. perc elején. Nem tudtuk lelassítani a hazai támadásokat és a mi támadásaink is pontatlanok voltak. Az 5. percben már 20-5-re vezetett a Cegléd. A negyed végére közel húsz pontos hátrányt szereztünk (31-12).

A második negyedben sem tudtuk az elvárható szintet hozni sem védekezésben sem támadásban. A hazaiak fokozatosan húztak el, míg mi elemi hibákat vétettünk, könnyű helyzetbe hozva a Ceglédet. A 15. percre Kányási hármasával 24 pontra nőtt a hazai előny (44-20). A félidőre el is dőlt a találkozó a folytatásban már csak a különbség volt kérdéses (57-29).

A nagyszünet után némileg visszavett a lendületből a Cegléd, de csak annyira, hogy a különbség ne csökkenjen. Orsó Viki hármasaival tartottuk a lépést a hazaiakkal és a két ponttal megnyertük a negyedet (73-47).

A záró negyed is szoros csatát hozott, vagyis amennyire a hazaiak engedték, hogy szoros legyen. Mindkét oldalon a cserék is szóhoz jutottak, de az eredmény és a játék képe gyökeresen nem változott. A Cegléd magabiztos játékkal tartotta otthon a bajnoki pontokat (90-63).

Rossz ritmusban, elemi hibákat vétve játszottunk és ezt a hazaiak kegyetlenül kihasználták. Az első negyedtől csak futottunk az eredmény után és nem tudtuk szorossá tenni a találkozót. Ennél sokkal több kell a folytatásban.

Gáspár Dávid:- Gratulálok a Ceglédnek! Az első negyedben eldöntötté k a mérkőzést a hazaiak. Onnantól csak futottunk az eredmény után. Ki fogjuk javítani a hibáinkat, de sokkal jobb, precízebb és igényesebb játék kell, hogy eredményesek legyünk.