Már az első félidőben eldöntöttük…
2016. október 24.

A női NB I-es kosárlabda bajnokság ötödik fordulójában a BEAC Újbuda együttesét fogadtuk. A mérkőzésen nem született meglepetés, hiszen esélyesként magabiztosan gyűjtötték be idei harmadik győzelmüket a lányok.

ZTE NKK – BEAC Újbuda 84-52 (22-9, 25-16, 21-12, 16-15)
Zalaegerszeg, 250 néző, jv: Farkas G., Boros T., Lövész Cs.

ZTE NKK: Nagy 13, Kovács G.2, Burkholder 18/9, Hegedüs-Őri 2, Daniels 8, csere: Böröndy 9, Gáspár-Szalay 13/3, Horváth 7, Vincze 2, Orsó 4, Jurkó 6, edző: Gáspár Dávid

BEAC Újbuda: Boros 7, Lelik 8/6, Suppán 4, Szabó -, György 8, csere: Pál 13/3, Karagits 2, Kocsis 2, László 6, Hizsnyik 2, edző: Balogh Judit

Esélyeshez méltóan kezdtük a mérkőzést, de a fővárosiak nem hagyták magukat leszakítani és a 3. percig tartották magukat (6-5). Burkholder keze sült el kétszer távolról és ez megadta a lökést a csapatnak és más ritmusban kezdtünk játszani, amit már nehezen tudott követni a vendégcsapat. Fokozatosan nőtt a csapatok között a különbség és az első negyedben 22-9-re vezettünk.

A második játékrész elején próbált zárkózni Balogh Judit együttese, de az agresszív védekezésünkkel könnyen zavarba hoztuk a fiatal fővárosiakat és tovább növeltük előnyünket. A 13. percben egy szép tempóval Vincze Virág is feliratkozott az idei zalai dobólistára. Nem mellékesen ez volt a fiatal játékos első bajnoki kosara. A folytatásban sok technikai hibával tarkított percek következtek, de az előny nem csökkent, hanem húsz pont fölé dagadt (47-25).

A nagyszünet után egy kicsit álmosan kezdtek a lányok és a vendégek pontosabban játszottak. Gáspár Dávid időkéréssel rendezte a sorokat és a 25. perctől már úgy játszott a csapata, ahogy azt szerette volna. A negyed végét megnyomva 30 pont fölén nőtt a különbség (68-37).

A záró negyedben már nem koncentrált annyira a ZTE NKK és a fővárosiak szorossá tudták tenni a játékrészt. Jurkó Noémi remek kosarakkal bizonyította, hogy bizony helyet követel a csapatban. A mérkőzés végéhez közeledve azért megrázták magukat a lányok és magabiztosan gyűjtötték be harmadik győzelmüket (84-52).

Gáspár Dávid:- Gratulálok a lányoknak, amiért hozták a kötelező győzelmet. Voltak jó és rossz periódusaink, mind védekezésben, mind támadásban. Sok hibát vétettünk, de összességében fontos győzelmet arattunk.

Balogh Judit:- Fiatal csapatomnak megjárt volna az egyenlő bíráskodás a találkozón!