tippmix
Magabiztos győzelem a Csata ellen
2018. november 28.

A hosszú szünet után, új légióssal a fedélzeten fogadtuk az NKE CSATA együttesét. Gáspár Dávid a kezdőként küldte pályára a két napja érkezett Evanthia Maltsit.

ZTE NKK- NKE CSATA 79-58 (20-9, 12-18, 24-11, 23-20)
Zalakerámia Sport és Rendezvénycsarnok, 400 néző, Jv: Pálla, Kulcsár, Esztergályos

ZTE NKK: Koizar 12, Pusztai 9/3, Maltsi 15/12, Hegedüs-Őri 13, Parker 9, csere: Ndiba 8, Horti 4, Gáspár-Szalay 9/6, Benke-, Preisinger-, edző: Gáspár Dávid

NKE CSATA: Horváth B. 2, Austria 6, Radócz 4, Mányoki 6, Lang 5, csere: Nagy-Bujdosó 6/6, Lelik 17/12, Adamecz 8/6, Angyal-, Pálinkás 2, Solymosi 2, edző: Tursics Krisztián

A bemutatást követően Tóth László, klubunk ügyvezetője köszöntötte Hegedüs-Őri Györgyit, aki Albániában részese volt a válogatott EB kvalifikációt érő 112 pontos győzelmének.

Maltsi egyből egy büntetővel mutatkozott be az egerszegi publikumnak. Nehezen találták a ritmust a csapatok, így a negyedik percben még csak 3-1-volt az állás a javunkra. A folytatásban Pusztai és Nagy –Bujdosó váltott egy-egy hárompontost, majd Horti és Ndiba pontjaival próbáltunk elszakadni ellenfelünktől (14-7). Tartósan az időkérés sem használt a vendégeknek és a negyed végén 6-0-át rohanva magabiztosan vezettünk (20-9).

A második negyed elején Adamecz rázta meg magát és két triplát is elsüllyesztett a gyűrűnkbe. Maltsi is megdobta első magyarországi távoliját. A 14. percre Nagy-Bujdosó hármasával zárkóztak a fővárosiak, Gáspár Dávid pedig időt kért (25-18). A rövid taktika szünet után Pusztai szerzett egy közelit (27-18). A negyed második felében a nagy dobókedv alábbhagyott. A 17. percben Koizar büntetőivel tíz pontosra nőtt az előnyünk (30-20). A vendégek szorítottak a védekezésükön és egy 0-7-es rohammal három pontra zárkóztak (30-27). Horti büntetőivel lőtávolon kívül maradtunk a szünetre (32-27).

A nagyszünet után egy vendég kosárra kilenc hazai érkezett és ennek köszönhetően újra tíz pont fölé nőtt a különbség a csapatok között (41-29). A negyed felénél Lelik törte meg a vendégek gólcsendjét, de azonnal jött egy hármas Gáspár-Szalay Virágtól (46-31). Vendég időkérés után sem volt megállás és Maltsi újabb hármasával tovább nyílt az olló. A fővárosiak főleg távoli dobásokkal próbáltak zárkózni, de kevés sikerrel. A negyed végén Gáspár –Szalay hármasával és Ndiba ziccerével húsz pontos vezetés közelébe kerültünk (56-38).

A záró negyed elején Parker remek centerezésének és Pusztai duplájának köszönhetően tovább robogtunk (61-38). Jól védekezés mellé, helyenként ötletes támadások is párosultak. A 33. percben Lelik kétszer is hármast hintett, Gáspár Dávid pedig időkéréssel próbálta megtörni a lendületüket (65-47). A ritmusból mindkét csapat kizökkent és hosszú percekig nem találtak a gyűrűbe. A 36. percben Hegedüs-Őri pontjaival tartottuk előnyünket (71-51). A hajrában is koncentráltan játszottak a lányok és növelni is tudtuk az előnyünket. Végül megérdemelten nyertük meg a mérkőzést és fogadhattuk a nézőtérről az elismerő tapsokat.