Küzdelmes mérkőzésen gyűjtöttük be a kötelező győzelmet.

USA Global Force Team- ZTE NKK 51-75 (14-20, 13-17,11-20,13-18)

USA Global Force Team: Coddington 8, Gibson 14, Hagans 3, Ndongo -, Robinson 4, csere: Gilbert 4, Grimes 2, Gaynor -, Jones 1, Green 11/9, Porter -,St.Johns 2, , Bulter -, edző: Darene Thomas

ZTE NKK: Nagy 4, Böröndy 20/3, Szélesy 12/6, Orsó 3, Horváth Zs. 9 csere: Velkey 5/3, Szalay 17, Jurkó 5, edző: Gáll Tamás

Az amerikai csapat kezdett jobban és két percet követően 6-0-ra vezettek. Az első pontunkat Orsó Viki szerezte büntetőből (6-1). Nehezen találtuk a ritmust a kellemetlen stílusú ellenfélel szemben. A 6. percre Horváth Zsófi és Böröndy Vivien pontjaival kiegyenlítettünk (8-8). Felváltva estek a kosarak és a 8. percben 14-14-et mutatott a tábla. A negyedből hátralévő két percet megnyomták a lányok és egy 0-6-os rohammal vezetéssel mehettünk rövid pihenőre (14-20).

A második negyed elején Jurkó Noémi két duplájával növeltük előnyünket (14-24). Rengeteg volt a pontatlanság mindkét oldalon. A tengeren túliak próbálták lopni a távolságot, de ezt kevés sikerrel tették. Szalay és Böröndy dobták a pontokat. A negyed végén Szélesy Judit hármasával, tízpontos előnnyel várhattuk a folytatást (27-37).

A harmadik negyedben próbáltuk leszakítani magunkról ellenfelünket. Fokozatosan nőtt a különbség, de minden egyes kosárért keményen meg kellett dolgozni a lányoknak.  25. percre Böröndy pontjaival, 13 egységgel vezettünk (33-46). Gáll Tamás időt kért, hiszen a támadásainkon volt mit csiszolni. A 26. percben egy kivédekezett támadást követően Böröndy szerzett egy duplát 33-48, majd a következőben egy triplát 33-51. Most az amerikaiak kértek időt. A rövid szünet után Szalay Virág tört be a palánk alá és ziccerezett, majd egy büntetővel is megtoldotta pontjai számát (33-54). A másik oldalon is potyogtak a pontok, mindezt sok rádobásból érték el a játékosok. A negyed végén Böröndy sokadik betörése újabb két pontot jelentett számunkra a plusz egy büntetőt is értékesítette a játékos. ezzel kialakult a negyed végeredménye is 38-57.

A záró felvonást 7-0-val kezdték a vendégek, melyre Gáll Tamás időkéréssel válaszolt. A taktikai szünet után Szélesy hintett egy távolit, majd Orsó ziccerezett (47-62). Továbbra is rengeteg labdát elszórtak a csapatok, csak a pontossággal volt némi gondjuk. A negyed második felét megnyomták a lányok és magabiztosan győzték le az amerikai csapatot (51-74).

Sok hibával tarkított mérkőzésen egy nehezen kiszámítható ellenféllel játszottunk. Sokszor grundkosár jelleget öltött a mérkőzés és a pontosabban és szervezettebben játszó csapat győzött. ennél tudunk mi jobbna is játszani, de kost ennyi is elég volt a sikerhez.

A torna másik mérkőzésén:

PEAC Pécs- CMB CARGO UNI Győr 43-55 (10-14, 13-22, 5-8, 15-11)

PEAC Pécs: Stankovic 9, Raus -, Zele 6/3, Parks 10/3, Aleksic 6/6, csere: Czirják -, Bozóki 4, Fűrész 4, Szűcs -, Kaposi 4, Gorjanácz -, edző: Roberto Hernandez

CMB CARGO UNI Győr: Koch 3/3, Radocaj 9/3, Grigalauskyte 7/3, Laklóth 9/3, Goree 15. Cs.: Varga Zs. 6, Horváth K. 2, Takács K. -, Pap 4, Edző: Völgyi Péter.

A két előző napi győztes mérkőzött egymással. Az első negyedtől kezdve a győriek irányítottak és a félidőre megnyugtató 13 pontos előnyt szereztek (23-36). A nagyszünet után a küzdelem dominált a pályán. Mindkét csapat a védekezésre koncentrál, ami egészen jól működött mindkét oldalon. Viszont a támadásokkal és a pontszerzéssel hadilábon álltak a csapatok mutatja ezt a két csapat 13 szerzett pontja is (5-8). A negyedik játékrészben megpróbáltak a pécsiek felzárkózni, de továbbra is gyengén dobtak így a Győr második mérkőzést is megnyerve a tornán nagy lépést tett a tornagyőzelem felé.