Küzdésből jelesre vizsgáztak a lányok
2020. november 04.

Szerdai este, zárt kapuk mögött fogadtuk az Aluinvent-DVTK együttesét. A lányok nagyot küzdöttek a túlerőben és magassági fölényben lévő vendégekkel.

ZTE NKK-Aluinvent –DVTK 63-113 (16-33, 16-26, 20-30, 11-24)
Zalaegerszeg, Zárt kapuk mögött, Jv: Nagy, Major, Németh (Vághy)

ZTE NKK: Dzombeta 23/9, Horváth Fru. 2, Mányoky 11/3, Kulcsár 5/3, Szabó 18, csere: Horváth Fa. 2, Úr 2, Szabó K., Németh, edző: Ambrus Péter

Aluinvent-DVTK: Medgyessy 15/6, Kányási 8, Vitola 13, Kiss 21/3, Mokango 12, csere: Frindt 2, Aho 11/3, Tóth 10, Pusztai 11, Vukov 4, Bazsó 6, Vég-Dudás, edző: Földi Attila

Szegény embert még az ág is húzza, mondhatjuk, hiszen a mérkőzés napján derült ki, hogy Deanna Tuchscherer és Dömötör Dorina mellett, Chroméj Hajnalka sem állhatott Ambrus Péter rendelkezésére.

A találkozó elején Medgyessy és Mokango pontjaival 0-5-tel kezdett a DVTK. Dzombeta egy közelivel és egy triplával egyenlített (5-5). Harcosan védekeztünk, de a vendégek magassági fölényével nehezen boldogultunk. A negyed feléig 0-14-es futással került tíz pont feletti előnybe a borsodi alakulat (5-19). Szabó Petra nagyot küzdött a palánk alatt és közeli dobásaival zárkóztunk (14-26). A hajrá ismét a vendégeké volt (16-33).

A második negyed elején Aho Nina pontjaival távolodott a DVTK (18-40). A lányo erőn felül küzdöttek és mindent megtettek, hogy megnehezítsék a vendégek dolgát. A palán alatti hátrányunkat sok rásegítéssel próbáltuk meg eltüntetni, több kevesebb sikerrel. Meglepően sok támadólepattanót szereztünk, csak kevésből tudtak pontot szerezni. Szabó és Dzombeta tudott szinte csak pontot szerezni. A hajrában állandósult a húsz pont körüli vendég előny (30-57).

A nagyszünet után is harcosan kezdtünk és a védekezésünk talán a legjobb volt az eddigi mérkőzéseken. Dzombeta gól plusz fault akciója, majd Mányoky labdaszerzésből szerzett kosara után Földi Attila dühöngve kért időt (39-66). A rövid szünet után ritmust váltottak a vendégek és gyorsan harminc pont fölé tolták a különbséget (44-75). A negyed végén kétszer is szépen kijátszott akció végén Horváth Fanni szerzett kosarat (52-89).

A záró játékrészben már csak a különbség volt kérdéses, de bíztató volt, hogy a lányok egy percre sem adták fel és csúsztak, másztak a parketten minden labdáért. Az egykor nálunk is játszó Pusztai Petra dobta át a száz pontot (63-101). Ki kell emelni csapatunkból Szabó Petra és Horváth Fruzsina akarást és küzdőszellemét. A mérkőzés végén először lépett NB I-es mérkőzésen Németh Kincső és Szabó Kinga.

Csapatunk ezúttal is vereséget szenvedett, de olyan arcát mutatta meg, kemény védekezéssel, sok labdaszerzéssel és sokpasszos támadójátékkal, ami miatt bizakodhatunk a jövőben.