Küzdelmes mérkőzésen győztük le az MTK-t
2018. március 17.

Az alapszakasz utolsó hazai mérkőzését játszottuk, ahol az ellenfél az MTK volt, akik harcos játékkal megnehezítették a hazaiak dolgát. A zalaiaknál Jeffery sérülés miatt hiányzott.

ZTE NKK- MTK 63-46 (26-20, 13-11, 13-13, 11-2)
Zalaegerszeg, Zalakerámia Sport-és Rendezvénycsarnok
Jv: Hervay T., Menyhárt F., Esztergályos R. (Schaffer B)

ZTE NKK: Koizar, Kovács, Gorjanácz, Hegedüs-Őri, Parker, csere: Pavel, Gáspár-Szalay,

MTK: Zólyomi, Pál, Adamecz, Szabó F., Székely-Horváth, csere: Koch, Cvitkovic, Szeitl, Wéber, Szabó B.edző: Nagy Dorottya

A feldobás után Adamecz ziccerével kezdték meg a csapatok a pontszerzést. Parker szinte azonnal válaszolt, majd Székely közelijére Koizar 2+1-e volt a válasz (5-4). Egyik csapat sem védekezett jól és könnyen potyogtak a kosarak. A negyedik percben Hegedüs-Őri két ziccerével, három ponttal elléptünk (13-10). A negyed felénél Székely –Horváth hármasánál Gáspár Dávid időt kért és határozottabb védekezésre kérte a lányokat (13-13). A folytatásban Parker duplájával és Koizar triplájával távolodtunk (18-13). A 7. perc elején Koch törte meg a vendégek gólcsendjét, majd Cvitkovic büntetőivel zárkózott az MTK (18-17). Koizar előbb egy távolit szerzett, majd két egymás után is védőlepattanót (21-17). A negyed vége a miénk volt és Sigi pontjaival, hatpontos előnnyel várhattuk a folytatást (26-20).

Pavel kosárral és jó védekezéssel kezdtük a második negyedben (28-20). Koch hármasa után Parker sorozatban öt pontot szerezett és 10 ponttal elléptünk (33-23). A negyed felénél Szabó és Szeitl is gyorsindításból szerezhetett kosarat (33-27). Megtört a lendületünk és támadásban is elbizonytalanodtunk. A 18. percben Hegedüs Őri törte meg a góltalanságunkat, majd egy jó védekezés után Parker toldotta meg kettő újabb duplával, amire vendégoldalról csak egy közeli és egy időkérés érkezett válaszul (39-31). Negyed vége már nem hozott újabb pontot egyik oldalon sem, így előnnyel mehettünk a nagyszünetre.

A harmadik negyed eleje a küzdelemről szólt és nem a pontszerzésről. Három perc alatt mindössze 2-2 pontot gyűjtöttek a csapatok (41-33). Hegedüs-Őri 2+1-e után Székely-Horváth Zsuzsa rázta meg magát és egy távolival, majd egy duplával zárkóztatta csapatát (44-38).  Nem játszottunk jól és vezetőedzőnk szerint sem a megbeszélt taktika szerint mentek a lányok. A negyed felénél Hegedüs-Őri és Pavel pontjai után a vendégek kértek időt (48-39). A 28. percben Parker már a negyedik személyiét szedte össze és helyre Liska Niki érkezett. A fővárosiak Szabó büntetőivel közeledtek (48-42). Elbizonytalanodtunk támadásban, míg a vendégek jól védekeztek. Az utolsó percen belül Hegedüs-Őri pontjaival mozdultunk el a holtpontról (52-44).

A záró negyed kapkodó játékot hozott, a lehetetlent is kihagyták a csapatok. Három perc elteltével Parker volt eredményes (54-44). A negyed felénél Gorjanácz büntetőivel, majd hárompontosával növeltük előnyünket (59-44). A 37. percben Parker kosarával tovább nőtt a különbség a csapatok között (61-44). A vendégeknek semmi sem sikerült és csak a 39. percben szerezték első kosarukat (63-46). Az eredményt nézve sima hazai győzelemről beszélhetünk, de ez mégsem volt annyira könnyű és magabiztos siker.