Közel álltunk az újabb bravúrhoz
2018. február 24.

A 18. fordulóban Miskolcra szólította csapatunkat a bajnoki sorsolás. A hazaiak visszavágásra készültek, mivel a hazai mérkőzésen 23 ponttal legyőztük őket.

Aluinvent DVTK Miskolc- ZTE NKK 68-63 (19-14, 12-17, 13-19, 24-13)
Miskolc, Generali Aréna, jv: Papp P., Praksch P., Minár L.

Aluinvent DVTK Miskolc: Fontenette 21, Bach 4, Raksányi 5/3, Peckova 11/9, Melnika 13, csere: Brewer 4, Szabó 6, Nagy 2, Zele 2, edző: Stafan Svitek

ZTE NKK: Koizar 11, Kovács 3, Jeffery 16/3, Hegedüs-Őri 6, Parker 12, csere: Pavel 7, Gáspár –Szalay 3/3, Vincze -, Gorjanácz 5/3, edző: Gáspár Dávid

A mérkőzés elején magunkhoz ragadtuk a kezdeményezést. Parker úgy kezdett, ahogy szerdán és pontjaival vezettünk. A 4. percben Kovács hármasával elléptünk ellenfelünktől (4-9). Ekkor kicsit megakadt a támadójátékunk és lendületbe jött a DVTK és a 7. percre kanyarodva Peckova pontjaival fordítottak is (16-12). A negyed vége a hazaiaké volt, igaz nem tudtak komoly előnyt kiharcolni. A negyed utolsó percében Hegedüs Őri Györgyi faragott a hátrányunkból (19-14).

A második negyed elején Parker és Jeffery kosaraival ledolgoztuk hátrányunkat és kiegyenlítettünk (19-19). Felváltva potyogtak a kosarak, míg a 14. perc elején Jeffery hármasával újra nálunk volt a vezetés (23-24). Pavel és Koizar harcosságának és eredményességének köszönhetően 5 ponttal elléptünk (25-30). A játékrész végén Fontenette rázta meg magát és a félidőre döntetlenre hozta az összecsapást (31-31).

A nagyszünet után Melinka és Jeffery szerzett egy-egy közelit, majd Fontenette dobott kosarat faulttal együtt. Sikeres büntetője után Gorjanácz egyenlített egy hármassal (36-36). A 23. perc elején Koizar szerzett betörésből egy duplát Fontenette mellett, aki közben oda is ütött az irányítónknak. Sigi nem hibázott a büntetővonalról. A hazaiak karmestere Pavel faultja után szerzett két büntetőt (38-39). Nagy küzdelem folyt a pályán, mindkét oldalon vágni lehetett a feszültséget. A negyed felénél Gorjanácz közelijére Peckova hármasa érkezett, ami egyenlítést jelentett a hazaiaknak (41-41). A 27. percben Hegedüs-Őri és Koizar pontjaival távolodtunk, míg a miskolci oldalon csak Fontenette talált a gyűrűnkbe (43-46).  A negyed végét jobban bírtuk és Parker pontjaival hatpontos előnybe kerültünk (44-50).

Parker előbb blokkolta Raksányit, aki azonban a visszatett labdából eredményes volt. A válasz sem késett Parker egy közelivel Gáspár –Szalay Virág pedig egy triplával tolta meg a csapat szekerét (46-55). A 32. perc elején Szabó közelijére Pavel válaszolt egy duplával. Fontenette és Melinka vette hátára a DVTK-t és nyolc pontjukra csak Jeffery tudott válaszolni (56-59). Gáspár Dávid időkéréssel próbálta megtörni a hazaiak lendületét. A negyed feléhez érve Melinka újabb pontjaival kiegyenlített a Miskolc (59-59). Jeffery duplájával újra vezettünk (59-61). A 37. percben Peckova hármasával és Fontenette büntetőjével fordított a DVTK, de Jeffery a legjobbkor egyenlített (63-63). A hajrában Fontenette és Szabó duplájával ellépet a vendéglátónk (67-63). Időkérésünk után Jeffery és Koizar dobása is kimaradt, majd odaütöttünk Fontenette-nek. A mezőny legeredményesebbje egyik büntetőjét bedobta és ezzel el is dőlt a rangadó (68-63).

A második félidőben közel álltunk az újabb sikerhez, de a végén a pihentebb hazaiak jobban koncentráltak és pontosabban támadtak.