Három negyeden keresztül vezettünk, a végén mégis a PINKK örülhetett

PINKK Pécsi 424-ZTE NKK 76-63 (13-17, 18-20, 21-17, 24-9)
Komló, JV.: Söjtöry, Makovszky, Radnóti

PINKK Pécsi 424: Vucetic 4, Ruják 4, Nagy -, Tunstull 22, Handy 10/3 csere: Sarok 8, Drammeh 22/9, Kovalcsik 2, Sánta 4, edző: Sandro Orlando

ZTE NKK: Szélesy 5/3, Nagy 10, Velkey 10/6, Böröndy 14/6, Horváth 12, csere: Orsó 3/3, Jurko-, edző: Gáll Tamás

Velkey hármasával köszöntünk be Komlón, megadva a mérkőzés alaphangját. A hazaiaknál Handy termelte a pontokat. Böröndy is elkapta a fonalat és az ő pontjaival tartottuk a lépést a PINKK-kel (9-9). A 7. percben Szalay Virág is megszerezte első pontjait kislányának születése után visszatérve (9-12). A negyed vége egyértelműen a miénk volt és Nagy Dóra büntetőjével, négy ponttal vezettünk (13-17).

A második negyed elején két percig nem esett kosár, majd Drammeh törte meg a kosárcsendet, amire Horváth Zsófi válaszolt azonnal (15-19). A védekezésünk jól működött és a támadásaink pontossága is javult. A 13. percre Horváth pontjaival már nyolc ponttal vezettünk (17-25). Hosszú kosárcsend következett, majd újra Dhammed pontjai jelentettek elmozdulást. Horváth Zsófi továbbra is hasznosan játszott és a pontokat is termelte. A negyed végére hat pontra duzzadt az előnyünk (31-37).

A nagyszünet után Horváth Zsófi kezdte meg a pontgyártás. A 23. percre Szélesy távolijával, kilenccel is vezettünk (35-44). Hazai oldalon Tunstull volt eredményes, míg nálunk Böröndy Vivien hármasával már tíz pontra elhúztunk (37-47). A negyed második felében beleerősített a PINKK és főleg légiósainak köszönhetően két pontra felzárkóztak (52-54).

Egy jóval harcosabb PINKK érkezett ki a záró negyedre és már az első perctől kezdve pontosabban támadtak. A 33. percre átvették a vezetést és egyre jobban elkapták a ritmust. A 37. percig 11-0-át rohantak és már ők vezettek tízzel. (66-56). Gáll Tamás időkéréssel próbálta lassítani a hazaiak lendületét, ami részben sikerült is. Orsó Viki hármasa és Velkey duplája csökkentette a különbséget a csapatok között. A vége a hazaiaké volt és utolsó negyedbeli pontos játékukkal megnyerték a találkozót (76-63)-

A lányok három negyeden keresztül vezettek és a meglehetősen szűk kerettel is sokáig tartottuk magunkat. A végére az erőseb kerettel rendelkező PINKK érvényesítette akaratát. Szégyenkezni semmi okunk, hiszen bátran és harcosan játszottak a lányok. Mindenkit dicséret illet, és csak reménykedhetünk a jó folytatásban.