Könnyedén nyert a Sopron
2021. január 09.

A 20. fordulójában, a bajnokságban eddig veretlen Sopron Basket csapatával játszottunk. A házigazda, sok fiatalt mozgatva magabiztosan nyert.

Sopron Basket- ZTE NKK 104-48 (21-9, 20-19, 37-11, 26-9)
Sopron, Zárt kapuk mögött, Jv: Balogh, Makrai, Nepp.

Sopron Basket: January 5/3, Varga A. 16/3, Czukor 17/6, Walker 18/6, Krajisnik 19, csere: Varga K. 9, Brooks 10, Fegyverneky 6/3, Varga S. 2, Pfeiffer 2, Edző: Gáspár Dávid

ZTE NKK: Dzombeta 16/3, Mányoky 11/9, Dömötör, Szabó 8, Tuchscherer 5, csere: Horváth Fru. 5, Kulcsár 3/3, Úr, Németh, Horváth Fa, Szabó K. Edző: Ambrus Péter

Nem a legerősebb kezdőjével kezdett a Sopron, de ez érthető is volt, hiszen az Euroliga buborékra pihentetni szerette volna kulcsjátékosait Gáspár Dávid. Két gyors hazai kosárra Dzombeta egy triplával felelt (4-3). Hosszú percekig nem tudtunk újabb pontot szerezni, míg a Sopron kezdett elhúzni. A 6. percben ismét Dzombeta volt eredményes. Nem ment gördülékenyen a játék a házigazdának sem, de így is magabiztosan vezettek. A 8. percben Szabó Petra után újra Dzombeta szerzett kosarat, a negyedben részünkről az utolsót (21-9).

A második negyed elején Varga 2+1-vel kezdett a Sopron, majd Szabó után Mányoky kapta el a fonalat és egy közeli után egy triplát is szórt (26-16). A 14. percben Kulcsár is feliratkozott a pontszerzők közé egy távolival (30-19). A félidő hajrájában előbb a házigazda futott 9-0-át, majd nekünk sikerült 9-2-es rohanással, közte kettő Mányoky triplával faragnunk a hátrányunkon és szorossá tennünk a negyedet (41-28).

A nagyszünet után két percig még Tuchscherer pontjaival tartottuk magunkat, de ismét jött a szokásos rövidzárlat és ezt a Sopron kihasználva harminc pontra növelte a különbséget (66-34). A 27. percben Dzombeta volt ismét, aki megtörte a góltananságunkat, de Czukor Dalmától azonnal jött egy távoli (69-37). A negyed végére szétesett a játékunk és ez eredményezte a nagy különbséget (78-39).

Két perc kellett az első kosárhoz a záró negyedben. A soproni fiatalok tovább robogtak Williams segítségével. Próbáltunk a legtöbbet kihozni a hátralévő időben, de sajnos már nem tudtunk megfelelően koncentrálni: A kérdés mér csak annyi volt, sikerül-e átlépni a 100 pontot a Sopronnak. Ez Walker-nek sikerült és végül egy ponttal, de kevesebbel kaptunk ki, mint Zalaegerszegen.