Két magabiztos győzelemmel folytatta szereplését kadet csapatunk
2017. október 20.

A nyári felkészülési tornák és szeptemberi első igazi megmérettetések után október elején ismét pályára lépett U16-os csapatunk. A fordulót Pécsett rendezték, ahol a rendező Kosárlabda Akadémia Pécs "B" gárdája mellett a kaposvári székhelyű Mágusok Egyesület jutott ellenfélül. A két együttes játékerejéről előzetesen nem rendelkeztünk információval, de természetesen bíztunk benne, hogy az augusztus-szeptemberben elvégzett kemény munka ismét meghozza majd gyümölcsét.

Kosárlabda Akadémia Pécs "B" – Zalaegerszegi KTE 64-90 (11-19, 18-25, 12-26, 23-20)

ZKTE: Böcskei Réka (7), Gáll Janka (7), Csarankó Dorottya (4), Horváth Fruzsina (28), Horváth Fanni (21) Cserék: Varga Regina (4), Szabolcs Dorottya (9), Sefner Rebeka (4), Szabó Kinga (-), Török Kata (2), Lang Luca (-), Ács Alexandra (4). Edző: Rózsás Gábor.

Mindkét csapatban sok 14-15 éves játékos kapott szerepet, így várhatóan nem utoljára találkoztak egymással U16-ban a lányok. Két kulturált kosárlabdát játszó csapat egy sportszerű mérkőzésen a játék sok-sok szépségét bemutatta a kilátogató nézőknek mind támadásban mind védekezésben. A 15. percben sikerült a hazaiak ellenállását megtörni, egy 12-0-s rohammal (25-42), majd a második félidőben a különbséget is sikerült növelni fegyelmezett védekezéssel és változatos támadójátékkal. A jó csapatteljesítmény értékét tovább emeli, hogy mind a 12 játékosunk 10-25 perc játékidőt kapott.

Zalaegerszegi KTE - Mágusok Egyesület Kaposvár 107-34 (21-11, 24-12, 26-7, 36-4)

ZKTE: Böcskei Réka (9), Gáll Janka (22), Csarankó Dorottya (8), Horváth Fruzsina (16), Horváth Fanni (12) Cserék: Szabolcs Dorottya (12), Szabó Kinga (6), Sefner Rebeka (9), Varga Regina (4), Lang Luca (-), Ács Alexandra (6), Török Kata (3). Edző: Rózsás Gábor.

Gyorsan kiderült, hogy a két csapat jelenleg nincs egy súlycsoportban, így a mérkőzésen a különféle játékelemek gyakorlása kapta a főszerepet. Mind a 12 játékosunk tudott legalább 15 percet játszani a mérkőzésen és ezalatt hasznos tagja lenni a csapatnak.

Rózsás Gábor:  - Két magabiztos győzelemmel sikerült zárnunk a pécsi vendégszereplésünket. A következő fordulóban nemsokára újra megmérkőzünk ezzel a két csapattal, s az első helyen végző továbbjut a régiós rájátszásba. A lányok ezen a két meccsen nagy lépést tettek ennek tényleges elérése felé, azonban ez nem szabad, hogy jóllakottá, elkényelmesedetté tegyen minket, dolgoznunk kell tovább szorgalmasan. Egyre több mindent viszontlátok a pályán az edzéseken gyakoroltakból, egy edzőnek ez mindig óriási öröm, ezért is remélem, hogy a lányok ilyen szépen fejlődnek tovább egyénileg és csapatként egyaránt. Mint utólag sajnos kiderült, az előző bajai fordulóban egyik játékosunk, Besenyei Lili komoly térdsérülést szenvedett, aminek következtében műtéti beavatkozásra is szükség volt. Az egész csapat ezzel a két győzelemmel ezúton is kíván Lilinek mielőbbi teljes felépülést, illetve üzenjük neki, hogy amint ez megtörtént várjuk vissza közénk a pályára!.