Két győzelemmel folytatta szereplését U16-os csapatunk
2018. február 15.

A bajnokság következő szakaszában három tornára is sor kerül, ahol a Kanizsai Vadmacskák, Kosárlabda Akadémia Pécs "B", Szombathelyi SI és Zalaegerszegi KTE négyesfogat tagjai oda-vissza megmérkőznek egymással, ez mind a négy gárda számára további 6 mérkőzést jelent. Az első négy találkozónak Nagykanizsa adott otthont, ezúttal a házigazdák és a ZKTE is a pécsi és szombathelyi csapattal mérte össze tudását.

Zalaegerszegi KTE - Kosárlabda Akadémia Pécs "B" 74-58 (21-16, 18-15, 16-18, 19-9)

ZKTE: Böcskei Réka (7), Gáll Janka (10), Csarankó Dorottya (9), Horváth Fanni (25), Horváth Fruzsina (15) Cserék: Sefner Rebeka (2), Varga Regina (4), Szabó Kinga (-), Török Kata (2), Ács Alexandra (-). Edző: Rózsás Gábor.

Mindkét csapat eltérő stílusban lépett pályára, a pécsiek igyekeztek rengeteg befutással operálni, míg mi a 2:2 elleni játékok élesben történő gyakorlását helyeztük előtérbe. A védekezéseket tekintve egyik csapatnak sem ízlett túlságosan ellenfele taktikája, sok volt a helyezkedési és koncentrációs hiba mindkét oldalon, sok esetben könnyű kosarakat szerezhettek ezáltal a játékosok. A harmadik negyedben sikerült elérni azt a hőfokot és összerendezettséget védekezésben, amelyet már jóval korábban kellett volna, így az addigi 6-8 pontos előnyt 15-20 pontosra tornázták fel a lányok. A csapat nehezen lendült játékba, de összességében megérdemelten szerezte meg a győzelmet.

Szombathelyi SI – Zalaegerszegi KTE 57-83 (14-30, 11-12, 12-22, 20-19)

ZKTE: Böcskei Réka (5), Gáll Janka (16), Csarankó Dorottya (13), Horváth Fanni (16), Horváth Fruzsina (14) Cserék: Sefner Rebeka (8), Ács Alexandra (4), Török Kata (5), Szabó Kinga (2), Varga Regina (-). Edző: Rózsás Gábor.

Az első öt percben fej-fej mellett haladtak a küzdő felek, ezután egy 16-0-s rohanással zárta le az első periódust csapatunk, így a 30-14-es első negyed döntően meghatározta az egész mérkőzést. Fegyelmezett védekezéssel és változatos támadójátékkal kontrollálta az összecsapást a ZKTE és a hátralévő időben már nem engedte visszajönni a meccsbe szombathelyi ellenfelét, így magabiztosan gyűjtötte be második győzelmét.

Rózsás Gábor: -Döcögött a játékunk a nap elején, főleg védekezésben voltunk a kezdetben akaratgyengék és ezért erőtlenek is, de az első mérkőzés első félidejét leszámítva már minden téren elégedett lehettem a lányokkal. Önzetlen és ezáltal változatos támadójátékot produkáltak mindkét meccsen, végre egyre többen bátran felvállalják közülük az 1:1 és 2:2 elleni játékokat is, így sok könnyű közeli kosarat és személyi hibát tudtak szerezni, illetve kiharcolni. Gratulálok csapatomnak a két győzelemhez, úgy gondolom, ha ezt a játékot tudjuk a hátralévő négy mérkőzésen is nyújtani, akkor bízhatunk benne, hogy azok is sikerrel fognak zárulni!

Fotók: Cseszneki Ildikó