Kár volt az első félidőért
2018. szeptember 15.

A Forest Hungary 49. Nemzetközi Kosárlabda Göcsej Kupa második napján az tavalyi szezon bronzérmesével találkoztunk. A bemelegítésnél Hegedüs-Őri Györgyi vádlija meghúzódott és így nem tudta vállalni a játékot.

ZTE NKK- CMB CARGO UNU Győr 54-60 (15-21, 7-15, 18-9, 14-15)
Zalaegerszeg, Papp P., Farkas G., Benedek Z.

ZTE NKK: Koizar 8, Harrison 9/9, Pusztai 2, Ndiba 9, Horti 12, csere: Gáspár-Szalay 3, Benke 2, Kovács 4, Parker 5. edző Gáspár Dávid

CMB CRGO UNI Győr: Raksányi 2, Brown 8, Varga 4, Brcaninovic 10, Gray 17/3, csere: Krnjic 6, Nagy 8/6, Czank 3/3, Török -, Laklóth 2, edző: Sandro Orlando

Villámrajtot vett a mérkőzés elején a Győr és két perc alatt 0-9-et mutatott a tábla. Gáspár Dávid időkérése nem sokat javított a helyzetünkön, hiszen a vendégek gyorsabban és pontosabban játszottak. Az első kosarunkat Sigi szerezte a 4. percben (2-11). A negyed felénél a cserék hoztak lendületet és változást a játékunkba. Ndiba és Gáspár Szalay Virág pontjaival zárkóztunk. A 7. percben Kovács hármasa lecsorgott a gyűrűről, de az EB bronzérmes játékos visszaszedte a labdáját és szép kosarat szerzett (11-15). Horti blokk és a támadásunk végén remekül centerezve szerzett kosarat (13-15). A negyed vége ismét a Győré volt (15-21).

Benke Sára duplájával kezdtünk, majd Horti büntetőzött pontosan (19-23). Ezt követően egy hosszabb hullámvölgy következett és öt percig nem tudtunk kosarat szerezni. Mintha átok ült volna a kezeken. A másik oldalon Krnjic kapta el a fonalat és pontjaival tíz pont fölé kúszott a különbség (19-32). A 18. percben Ndiba törte meg a gólcsendet. A negyedben szerzett 6! pont nagyon kevés.

A nagyszünet után egy harcosabb csapatot láthatott a közönség. Harrison hármasával nyitottunk, majd a Horti Dóra rázta meg magát és két duplával, majd egy labdaszerzésével, melyből újra Harrison szerzett újabb távolit jöttünk vissza a meccsbe (32-40). Nem volt megállás, Sigi és Parker is betalált és 11-0-s rohammal 4 pontra zárkóztunk (36-40). A 28. percben Nagy szerzett egy távolit, majd Brown toldotta meg egy közelivel. A negyed végén Sigi két közelivel faragott a hátrányunkon (40-45).

A záró negyed elején Gray és Nagy pontjaival távolodott a Győr (42-50). A folytatásban mindkét oldalon sok volt a pontatlanság. A 35. percben Harrison egy hármassal törte meg a csendet (47-52). A hajrában Parker nagyot küzdött a palánkok alatt és pontokkal is segítette csapatunkat. A győrieknél Brown és Gray hozta a pontokat és újra 10 pontra nőtt az előnyük (48-58). Ndiba szerzett a hajrában szép kosarat, Grayt megforgatva, majd Horti egy középtávoli dobással állította be az 54-60-as végeredményt.

Az első félidőben megijedtünk a Győr erőszakos, gyors játékától, de a nagyszünet után felvettük a kesztyűt és a kiegyenlítődött a játék. A védekezésünk stabilabb lett és támadásban is pontosabbak voltunk.

A torna másik mérkőzésén:
BC Enisey Krasnoyarsk Region – Atomerőmű-Tarr KSC Szekszárd 82-69 (20-23, 20-19, 17-14, 25-13)
Zalaegerszeg, Papp P., Szalai Zs., Földesi Á.

BC Enisey Krasnoyarsk Region: Mavunga 24/3, Goldyreva 6, Dorosheva 2, Vorobeva-, Namok 4, csere: Kirianova 11/3, Marchenkova 16/9, Ponamorchuk 7/3, Dorovskikh 9/3, Grigoreva 3/3. edző: Olga Shuneikina
Atomerőmű-Tarr KSC Szekszárd: Studer Zs. 2, Eldebrink 9/3, Gereben 18/6, Bálint 6/6, Bishop 1, csere: Kiss 2, Studer Á. 13/9, Mansare 2, Vincze 2, McCall 4, Jovanovic 10/6. edző: Zeljko Dokic